Przepis na rumsztyk z cebulką krok po kroku

Składniki
Przyprawy
sól, pieprz
To będzie niezbędne
patelnia duża, kuchenka

Mięso wyczyść z wszelkich błonek i bardzo drobno posiekaj. Dodaj sól, pieprz, kminek i gałkę. Wlej 2 łyżki ciepłej wody i wszystko razem wymieszaj. Uformuj z mięsa kotlety.

Na dużej patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim uformowane kotlety. Smaż po 4 minuty z każdej strony, by były rumiane. Zdejmij je z patelni na talerzyk.

Na tłuszczu podsmaż pokrojoną w piórka cebulę, by była rumiana i miękka.

Gotową cebulę przełóż na kotlety.

Rumsztyk z cebulką smażony na patelni.
rumsztyk z cebulką
Koszt przygotowania dania
14.24 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
403 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
15

Rumsztyk z cebulką - cechy przepisu

Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o rumsztyku z cebulką

Rumsztyk z cebulką to pyszne danie, które sprawi, że tradycyjny obiad zamieni się w coś niezwykle smacznego i aromatycznego. To danie, które jest bardzo popularne, ciężko się dziwić, gdyż jego smak jest naprawdę wspaniały i dobrze wyważony. W tym daniu połączone zostało mięso wieprzowe z karmelizowaną cebulką, co tworzy naprawdę wspaniały kulinarny duet. To danie idealne dla wszystkich miłośników mięsa i potraw z jego udziałem.

Rumsztyk wieprzowy z cebulą to idealny kandydat na niedzielny obiad dla całej rodziny. Mięso tak przygotowane jest smaczne i bardzo soczyste. To świetna alternatywa dla zwykłych mielonych kotletów, gdyż mięso nie jest tak drobne, a kotlety są większe i podane z bardzo smaczną cebulką.

Przepis na rumsztyk z cebulką należy do niezwykle prostych receptur. W kilka minut pozwala stworzyć mięsne danie, które wspaniale smakuje i dobrze wygląda, a przy tym jest bardzo sycące. To coś idealnie dla fanów tradycyjnych dań kuchni polskiej. Rumsztyk gości w niej od bardzo dawna i wciąż ma wielu wiernych fanów. Choć jego nazwa może sugerować danie skomplikowane, to wcale tak nie jest. Ten kotlet przygotowuje się w ekspresowym tempie. Docenią to głównie osoby, które są bardzo zapracowane.

To danie z mięsa mielonego stanowi idealne rozwiązanie na pyszny obiad czy kolację. Najważniejszy w jego przygotowaniu jest właściwy wybór mięsa, a także jego odpowiednie doprawienie. To filary, które stanowią o tym, czy kotlet wyjdzie smaczny. Z tym przepisem nie trzeba się o to martwić, gdyż wszystko jest w nim dokładnie wyjaśnione. Dzięki temu można mieć pewność, że kotlet wyjdzie idealny i pełen smaku. Z receptury dowiesz się jak zrobić rumsztyk wieprzowy o doskonałej konsystencji i strukturze, a także świetnie doprawiony, tak że posmakuje nawet największemu krytykowi kulinarnemu. Z przepisu powstaje kotlet idealny, który świetnie komponuje się z ziemniakami z wody i surówką ze świeżych warzyw.

Rumsztyk wieprzowy siekany to przepis na naprawdę smaczny i sycący obiad, który do tego można zrobić naprawdę szybko.

Wartości odżywcze rumsztyka z cebulką

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(161g)
Energia (kalorie)
250.82 kcal
403.82 kcal

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(161g)
Tłuszcz
20.95 g
33.72 g
Tłuszcze nasycone
7.42 g
11.94 g
Tłuszcze nienasycone
13.53 g
21.78 g
Tłuszcze jednonasycone
11.30 g
18.20 g
Tłuszcze wielonasycone
2.22 g
3.58 g

Witaminy w przepisie na rumsztyk z cebulką

Na 100g
Na porcję
(161g)
Witamina E
1.16 mg
1.86 mg

Składniki mineralne w przepisie na rumsztyk z cebulką

Na 100g
Na porcję
(161g)
Sód
51.15 mg
82.35 mg
Potas
256.81 mg
413.47 mg
Wapń
15.26 mg
24.57 mg
Żelazo
0.89 mg
1.43 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny rumsztyka z cebulką 15
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w rumsztyku z cebulką

Lista alergenów dla rumsztyka z cebulką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na rumsztyk z cebulką

Cena przygotowania rumsztyka z cebulką

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Łopatka wieprzowa
500 g
17.00
Za 700,0 g
Liczba opakowań 1
12.14
Za 500 g
Cebula
100 g
1 szt
3.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 100 g
Oliwa z oliwek
45 ml
3 łyżki
20.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
1.80
Za 45 ml
Liczba porcji:
Koszt składników
40.00
Jak oceniasz przepis na rumsztyk z cebulką
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób