Rumsztyk z cebulką
- Łopatka wieprzowa (500 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na rumsztyk z cebulką krok po kroku
Mięso wyczyść z wszelkich błonek i bardzo drobno posiekaj. Dodaj sól, pieprz, kminek i gałkę. Wlej 2 łyżki ciepłej wody i wszystko razem wymieszaj. Uformuj z mięsa kotlety.
Na dużej patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim uformowane kotlety. Smaż po 4 minuty z każdej strony, by były rumiane. Zdejmij je z patelni na talerzyk.
Na tłuszczu podsmaż pokrojoną w piórka cebulę, by była rumiana i miękka.
Gotową cebulę przełóż na kotlety.
Więcej informacji na temat rumsztyka z cebulką
Rumsztyk z cebulką to pyszne danie, które sprawi, że tradycyjny obiad zamieni się w coś niezwykle smacznego i aromatycznego. To danie, które jest bardzo popularne, ciężko się dziwić, gdyż jego smak jest naprawdę wspaniały i dobrze wyważony. W tym daniu połączone zostało mięso wieprzowe z karmelizowaną cebulką, co tworzy naprawdę wspaniały kulinarny duet. To danie idealne dla wszystkich miłośników mięsa i potraw z jego udziałem.
Rumsztyk wieprzowy z cebulą to idealny kandydat na niedzielny obiad dla całej rodziny. Mięso tak przygotowane jest smaczne i bardzo soczyste. To świetna alternatywa dla zwykłych mielonych kotletów, gdyż mięso nie jest tak drobne, a kotlety są większe i podane z bardzo smaczną cebulką.
Przepis na rumsztyk z cebulką należy do niezwykle prostych receptur. W kilka minut pozwala stworzyć mięsne danie, które wspaniale smakuje i dobrze wygląda, a przy tym jest bardzo sycące. To coś idealnie dla fanów tradycyjnych dań kuchni polskiej. Rumsztyk gości w niej od bardzo dawna i wciąż ma wielu wiernych fanów. Choć jego nazwa może sugerować danie skomplikowane, to wcale tak nie jest. Ten kotlet przygotowuje się w ekspresowym tempie. Docenią to głównie osoby, które są bardzo zapracowane.
To danie z mięsa mielonego stanowi idealne rozwiązanie na pyszny obiad czy kolację. Najważniejszy w jego przygotowaniu jest właściwy wybór mięsa, a także jego odpowiednie doprawienie. To filary, które stanowią o tym, czy kotlet wyjdzie smaczny. Z tym przepisem nie trzeba się o to martwić, gdyż wszystko jest w nim dokładnie wyjaśnione. Dzięki temu można mieć pewność, że kotlet wyjdzie idealny i pełen smaku. Z receptury dowiesz się jak zrobić rumsztyk wieprzowy o doskonałej konsystencji i strukturze, a także świetnie doprawiony, tak że posmakuje nawet największemu krytykowi kulinarnemu. Z przepisu powstaje kotlet idealny, który świetnie komponuje się z ziemniakami z wody i surówką ze świeżych warzyw.
Rumsztyk wieprzowy siekany to przepis na naprawdę smaczny i sycący obiad, który do tego można zrobić naprawdę szybko.
Alergeny w rumsztyku z cebulką
Lista alergenów dla rumsztyka z cebulką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na rumsztyk z cebulką
Wartości odżywcze rumsztyka z cebulką
Czerwone mięso nie powinno gościć w diecie zbyt często.
Energia i białka
(161g)
Węglowodany
(161g)
Tłuszcze
(161g)
Witaminy
(161g)
Składniki mineralne
(161g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.