Rosyjska zupa rybna
- Karp cały (1000 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Pietruszka - 1 szt (80 g)
- Ziemniaki późne - 4 szt (300 g)
Przepis na rosyjską zupę rybną krok po kroku
Rybę oczyść i włóż do garnka. Zalej ją 2 litrami wody. Dodaj odrobinę soli, pieprzu, ziele angielskie i liść laurowy.
Warzywa, z wyjątkiem ziemniaków, obierz, pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do garnka z rybą. Gotuj zupę przez 30 minut.
Ziemniaki obierz i pokój w kostkę. Dodaj je do wywaru i gotuj kolejne 30 minut.
Zupę dopraw pieprzem ziołowym, posiekaną natką pietruszki i gałką muszkatołową.
Rybę wyłów i obierz z niej mięso, które wrzuć ponownie do garnka.
Więcej informacji na temat rosyjskiej zupy rybnej
Rosyjska zupa rybna jest świetną opcją na pożywny i zdrowy posiłek. Świetnie sprawdzi się dla wszystkich miłośników rybnych dań. Smakuje naprawdę obłędnie. Całość choć sycąca jest bardzo lekka. Jest tak dobra, że nie potrzebuje innych dodatków. Jest pełna rybnego mięsa, ziemniaków i warzyw korzeniowych.
Tradycyjna rosyjska zupa, której nazwa to ucha, zwykle robiona jest z kilku różnych gatunków ryb. Jednak w wersji spolszczonej używa się tylko jednego gatunku, przez co zupa ma bardziej jednorodny i klarowny smak. Idealnie do jej przygotowania sprawdzi się karp, choć można również użyć tołpygi czy pstrąga. Należy gotować wywar na całej rybie, dzięki czemu będzie miała odpowiedni smak. Nie warto odkrajać głowy i ogona, gdyż to z nich powstaje najbardziej aromatyczny wywar. To idealny sposób na wykorzystanie całej ryby, by stworzyć pyszne danie.
Sprawdzony przepis na rosyjską zupę rybną jest bardzo łatwy, a przy okazji niezwykle szybki. Zupa robi się praktycznie sama, dzięki czemu sprawdzi się jako posiłek nawet dla bardzo zabieganych osób. To świetny przepis także dla początkujących kucharzy, gdyż zawsze się udaje.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rosyjską zupę rybną, by była naprawdę smaczna, ale również zdrowa, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Pozwala na przemycenie do swojego menu ryby w pysznej i lekkostrawnej formie. Ryby wciąż pojawiają się w menu większości osób zbyt rzadko, dlatego warto wypróbować przepisu, który pozwala to zmienić. Karp jest świetnym wyborem, gdyż jest rybą o wyjątkowym smaku, a w tej zupie nabiera szlachetności. Jest to również jeden z najpopularniejszych gatunków ryb wśród Polaków. Niestety jedzony jest zwykle tylko na święta. Ta receptura pozwala wpleść go do codziennych posiłków. Jest to jak najbardziej korzystne dla zdrowia. Karp zawiera sporo białka, a przy okazji zdrowych kwasów tłuszczowych. Najcenniejsze są te z rodziny Omega 3, których w rybach jest dość sporo. Wpływają one pozytywnie na stan zdrowia, szczególnie układ krwionośny i nerwowy.
To idealna opcja na obiad, który będzie wartościowy, a przy tym bardzo sycący. Ta zupa jest naprawdę bardzo pyszna, ze względu na duży udział warzyw. To wspaniały pomysł na dostarczenie sobie dużej dawki białka w jednym posiłku. Ta smaczna zupa to dobra opcja dla osób ograniczających mięso.
Alergeny w rosyjskiej zupie rybnej
Lista alergenów dla rosyjskiej zupy rybnej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Karp cały
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
Wartości odżywcze rosyjskiej zupy rybnej
To bardzo zdrowa zupa, która dostarcza dużo białka i zdrowych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(262g)
Węglowodany
(262g)
Tłuszcze
(262g)
Witaminy
(262g)
Składniki mineralne
(262g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.