Rosół na udkach
- Udko kurczaka bez skóry (600 g)
- Marchewka (135 g)
- Pietruszka (90 g)
- Por (70 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Cebula (100 g)
- Czosnek (15 g)
- Makaron durum (250 g)
- Natka pietruszki (20 g)
Przepis na rosół na udkach krok po kroku
Udka dokładnie umyj i ułóż w garnku. Zalej zimną wodą i gotuj na małym ogniu.
Wszystkie warzywa umyj i obierz. Pokrój na mniejsze części i dodaj do gotujących się udek.
Do zupy dodaj kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego oraz kilka gałązek zielonej pietruszki.
Rosół gotuj na małym ogniu, pod przykryciem, przez ok. 1,5 – 2 godziny. W międzyczasie, makaron ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
Kiedy warzywa i mięso będą miękkie, zupę dopraw solą i pieprzem. Gotowy rosół przecedź. Marchewkę i natkę pietruszki drobno pokrój, mięso obierz i dodaj do zupy.
Rosół z udek podawaj z gorącym makaronem i natką pietruszki.
Więcej informacji na temat rosołu na udkach
Rosół na udkach to niezwykle smaczna opcja, który idealnie sprawdzi się na niedzielny obiad. Jest niezwykle aromatyczna, a jednocześnie w pełni lekkostrawna.
Przepis na rosół na udkach to smaczny pomysł na obiad, który rozgrzewa od środka i dobrze smakuje. Dowiesz się z niego jak ugotować tę smaczną zupę od podstaw. Najlepszy rosół to ten, który jest aromatyczny. Wiele osób zastanawia się jednak jak najlepiej go przyprawić. Tak naprawdę zależy to od indywidualnych preferencji. Niektórzy uwielbiają, gdy w rosole jest naprawdę sporo pieprzu, wtedy można pomyśleć również o dodanie do niego chilli. Taka wzbogacona wersja sprawdzi się idealnie zwłaszcza zimą. Jeśli jesteś fanem raczej delikatniejszych przypraw, sięgnij po ziele angielskie i liść laurowy. Nadają całości delikatnego smaku, a wciąż zachwycają. W zasadzie można powiedzieć, że potrawa robi się sama. Wystarczy tylko włożyć wszystko do garnka i czekać, aż ten pyszny mięsno warzywny wywar będzie gotowy do zjedzenia. Najlepiej gotować zupę przez co najmniej półtorej godziny, jednak im dłużej, tym bardziej aromatyczne danie będzie. Zupę można przygotować z porcji rosołowych lub z całego kurczaka. Ten zrobiony z całości smakuje bardziej aromatycznie i sprawdzi się jako wspaniały sposób na wykwintny obiad na przyjęcia. Natomiast wywar z udek kurczaka będzie idealny na rodzinne biesiadowanie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rosół na udkach, by był pyszny, a przy tym dobry dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Rosół z drobiu to bardzo aromatyczna zupa, choć lżejsza niż gotowana na innym rodzaju mięsa. Dzięki temu może być częścią zdrowej diety, a także posiłkiem na diecie lekkostrawnej. I choć jest lżejszy, to jego smak jest naprawdę niesamowity. Ten prosty przepis, to wspaniały pomysł na zupę, która zawsze się udaje. Rosół z kurczaka to naprawdę pyszna i tradycyjna zupa, która, choć kojarzy się tylko z niedzielnymi obiadami, świetnie sprawdzi się każdego dnia. Może być również podstawą wielu innych dań. Dobrze prezentuje się podany z makaronem, czy lanymi kluskami. Najlepiej smakuje w towarzystwie sporej ilości natki pietruszki.
Alergeny w rosole na udkach
Lista alergenów dla rosołu na udkach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- makaron durum
Wartości odżywcze rosołu na udkach
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(168g)
Węglowodany
(168g)
Tłuszcze
(168g)
Witaminy
(168g)
Składniki mineralne
(168g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.