Rosół chiński
- Bulion warzywny - 4 szklanki (1000 ml)
- Imbir korzeń - 1 kawałek (100 g)
- Czosnek - 1 ząbek (10 g)
- Papryczka chili czerwona świeża - 1 sztuka (60 g)
- Trawa cytrynowa - 2 gałązki (40 g)
- Natka pietruszki - 1/2 pęczka (50 g)
- Sos sojowy - 1 łyżka (10 ml)
- Sos rybny - 1 łyżka (10 ml)
- Olej sezamowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na rosół chiński krok po kroku
Bulion zagotuj w garnku, dodaj pokrojony imbir, drobno posiekaną papryczkę chili.
Następnie dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Dodaj rozgniecioną trawę cytrynową i natkę pietruszki.
Gotuj około 20 minut i dodaj sos sojowy, sos rybny i olej sezamowy.
Rozlej rosół do miseczki. Możesz podawać go z ugotowanym makaronem ryżowym.
Więcej informacji na temat rosołu chińskiego
Tradycyjny rosół chiński to pyszna propozycja na obiad dla całej rodziny. W porównaniu do naszego polskiego rosołu ten bulion powstaje znacznie szybciej. Mimo to danie jest niesamowicie wyraziste i aromatyczne. Do jego przygotowania będziesz potrzebować takie składniki jak: bulion warzywny lub drobiowy, idealnie sprawdzi się tutaj kupny bulion w szklanym słoiczku, ponieważ ma on naprawdę dobry skład jak na gotowy bulion. Taki wybór zdecydowanie przyśpieszy przygotowywanie obiadu. Dodatkowo imbir, który nas rozgrzeje, czosnek, papryczka chilli, trawa cytrynowa, natka pietruszki oraz kilka bardziej orientalnych składników takich jak sos sojowy, sos rybny, olej sezamowy. Sam widzisz ile rozgrzewających składników ma ta zupa. Moja wersja jest wegetariańska, dlatego nie znajdziesz tutaj dodatku mięsa. Jeśli jednak nie jesteś jaroszem śmiało postaw na mięso z kurczaka. Idealnie sprawdzą się też tutaj grzyby, rosół z grzybami mun zastąpi Ci dodatek mięsa.
Skoro już masz wszystkie składniki, dowiedz się jak ugotować rosół chiński na obiad. Bulion zagotuj w garnku, dodaj pokrojony imbir, drobno posiekaną papryczkę chilli. Następnie dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Dodaj rozgniecioną trawę cytrynową i natkę pietruszki. Gotuj około 20 minut i dodaj sos sojowy, sos rybny i olej sezamowy. Rozlej rosół do miseczki. Możesz podawać go z ugotowanym makaronem ryżowym. Sam widzisz, jak prosty jest mój przepis na rosół chiński, jeśli już wiesz, jak zrobić go w swoim domu koniecznie wykorzystaj mój pomysł na najlepszy rosół chiński i przygotuj go w swoim domu.
Alergeny w rosole chińskim
Lista alergenów dla rosołu chińskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos rybny
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
Wartości odżywcze rosołu chińskiego
Do rosołu idealnie pasuje dodatek makaronu ryżowego lub grzyby mun.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.