Rollsy z łososiem
- Tortilla pełnoziarnista (150 g)
- Łosoś wędzony (200 g)
- Serek kanapkowy naturalny (200 g)
- Szpinak - umyty (150 g)
Przepis na rollsy z łososiem krok po kroku
Na tortilli rozsmaruj serek kanapkowy.
Następnie na serku ułóż plastry łososia wędzonego.
Na wierzch ułóż umyte liście szpinaku.
Tortille zwiń mocno w rulon.
Następnie każdą tortillę pokrój w plastry.
Tak przygotowane danie podawaj na zimno.
Więcej informacji na temat rollsów z łososiem
Rollsy z łososiem to doskonały pomysł na smaczną przekąskę, którą możesz zabrać ze sobą do pracy. Świetnie sprawdzą się również podane jako przystawka podczas imprez rodzinnych lub ze znajomymi. Przepis na rollsy z łososiem bardzo proste w przygotowaniu, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Przepis przygotujesz bardzo szybko. Do wykonania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: tortilla pełnoziarnista, łosoś wędzony, serek kanapkowy naturalny oraz szpinak myty. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić rollsy z łososiem? Na tortilli rozsmaruj serek kanapkowy. Następnie na serku ułóż plastry łososia wędzonego. Na wierzch ułóż umyte liście szpinaku. Tortille zwiń mocno w rulon. Następnie każdą tortillę pokrój w plastry. Tak przygotowane danie podawaj na zimno. Roladki z tortilli możesz przygotować również z koperkiem, wystarczy, że przed zwinięciem tortille, posyp posiekanym koperkiem.
Szpinak stanowi jeden z głównych produktów do przygotowania potrawy. Jest on doskonałym źródłem wielu cennych składników odżywczych. Znajdziemy w nim przede wszystkim żelazo, które spożywane w odpowiedniej ilości zmniejsza ryzyko rozwoju anemii. Należy pamiętać jednak, że żelazo niehemowe (czyli te pochodzące z produktów roślinnych) jest gorzej wchłaniane, dlatego warto zadbać o jego podaż również z produktów zwierzęcych.
Łosoś wędzony jest źródłem pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego białka. Ryby powinny zastępować mięso w naszej diecie. Łosoś zawiera kwasy omega 3, które mają silne działanie przeciwzapalne. Pozytywnie wpływają na prewencję w chorobach układu sercowo-naczyniowego. Łosoś jest rybą tłustą, zawiera witaminy z grupy B, witaminę D oraz szereg minerałów takich jak potas, fosfor, selen, żelazo, magnez czy cynk.
Podsumowując roladki z wędzonego łososia z serkiem kremowym to doskonała propozycja na smaczną przekąskę lub przystawkę na imprezy. Prosty przepis stanowi również doskonały sposób na włączenie do diety tłustych ryb morskich, które bogate są wiele składników odżywczych.
Alergeny w rollsach z łososiem
Lista alergenów dla rollsów z łososiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Łosoś wędzony
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek kanapkowy naturalny
Wartości odżywcze rollsów z łososiem
Rollsy z łososiem to doskonały pomysł na smaczną i szybką przystawkę. Danie stanowi źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.