Roladki z łososia
- Łosoś wędzony (200 g)
- Serek śmietankowy light (120 g)
- Jogurt naturalny 2% (30 g)
- Ogórek - 1 średnia sztuka (100 g)
- Suszone pomidory w oleju (50 g)
Przepis na roladki z łososia krok po kroku
Suszone pomidory pokrój na mniejsze kawałki.
Serek wymieszaj z jogurtem, suszonymi pomidorami, szczyptą soli i pieprzu oraz posiekanym koperkiem.
Ogórek obierz i pokrój go w słupki usuwając z niego nasionka.
Plastry łososia ułóż na desce do krojenia i na każdy plaster nałóż łyżeczki serka oraz słupki ogórka.
Łososia z nadzieniem zwiń jak roladkę.
Roladki przekrój na mniejsze kawałki jeśli są zbyt duże.
Każdą roladkę nadziej na wykałaczkę, aby łatwiej było ją zjeść.
Więcej informacji na temat roladek z łososia
Roladki z łososia z serem śmietankowym to doskonała propozycja na pyszną przekąskę lub przystawkę na imprezy w gronie znajomych i rodziny. Będzie to również doskonała propozycja na przekąskę na wigilię. Świetnie sprawdzi się również jako dodatek do posiłku zabieranego do pracy. Przepis na roladki z łososia z twarożkiem jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz żadnego doświadczenia kulinarnego, aby je zrobić. Do ich wykonania potrzebujesz nastepujących produktów spożywczych: łososia wędzonego, serka śmietankowego light, jogurtu naturalnego, ogórka, suszonych pomidorów, soli, pieprzu oraz koperku.
A więc jak zrobić roladki z wędzonego łososia? Z serka kremowego, jogurtu, pokrojonych suszonych pomidorów oraz przypraw przygotuj nadzienie do rulonów łososiowych. Ogórka obierz i pokrój w słupki. Następnie każdy plaster wędzonego łososia posmaruj serkiem, połóż kawałek ogórka i zawiń roladki. Każdą roladkę pokrój na mniejsze kawałki i nabij je na wykałaczki. Ułatwi to ich zjedzenie.
Suszone pomidory są doskonałym źródłem likopenu, który jest lepiej przyswajalny niż ten z pomidorów świeżych. Suszone pomidory najczęściej przygotowywane są w zalewie z oliwy z oliwek, która znacząco poprawia przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Suszone pomidory dostarczą do naszego organizmu również wapnia, żelaza, magnezu oraz potasu. Suszone pomidory to doskonałe źródło beta-karotenu i silnych przeciwutleniaczy, które spowalniają proces starzenia się skóry poprzez ograniczenie powstawania wolnych rodników.
Podsumowując zawijasy z łososiem to doskonała propozycja na smaczną przekąskę oraz przystawkę na imprezy. Rulony z łososia świetnie sprawdzą się również jako dodatek na stół wigilijny. Jest to doskonały sposób na włączenie do swojej diety tłustych ryb morskich, które bogate są w wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Jedna porcja roladek jest niskokaloryczna, dlatego osoby na diecie redukcyjnej nie powinny odmawiać sobie tego pysznego dania.
Alergeny w roladkach z łososia
Lista alergenów dla roladek z łososia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Łosoś wędzony
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek śmietankowy light
- Jogurt naturalny 2%
Wartości odżywcze roladek z łososia
Roladki z łososia to doskonała propozycja na smaczną przystawkę. Jest to danie, które starczy do naszego organizmu sporych ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 oraz witaminy D.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.