Roladki z karkówki
- Karkówka wieprzowa (300 g)
- Ogórek kiszony - 1 sztuka (70 g)
- Musztarda - 2 łyżeczki (20 g)
- Pieczarki - 6 sztuk (120 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
Przepis na roladki z karkówki krok po kroku
Pieczarki i cebulę drobno posiekaj. Podsmaż na patelni na oleju
Ogórki kiszone pokrój w kostkę.
Mięso rozbij tłuczkiem na cienkie filety. Dopraw.
Jedną stronę posmaruj musztardą, ułóż pieczarki z cebulką i ogórka. Zawiń w roladki.
Podsmażaj na patelni na oleju z każdej strony ok. 2-3 minut, następnie ułóż w naczyniu żaroopornym, przykryj folią aluminiową i piecz ok. 20 minut w 180 stopniach.
Więcej informacji na temat roladek z karkówki
Roladki z karkówki to pomysł na dobre, pyszne danie dla całej rodziny. Sprawdzą się na obiad, zarówno ten weekendowy, jak i w tygodniu, ponieważ nie są skomplikowane, ani czasochłonne w przygotowaniu. Można również za jednym razem przygotować ich większą ilość i zabrać ze sobą do pracy, czy szkoły zapakowane w lunchboxa. Na wynos będą smakować równie dobrze. Roladki z karkówki wieprzowej świetnie sprawdzą się również na święta lub na imprezę z rodziną, czy przyjaciółmi. Jeśli nie wiesz jak zrobić roladki z karkówki koniecznie poznaj nasz przepis, który będzie dla Ciebie dobrą inspiracją i wskazówką. To przepis na danie, które sprawdzi się na wiele okazji oraz posmakuje miłośnikom dań z mięsa i tradycyjnej polskiej kuchni. Przepis na roladki z karkówki jest bardzo prosty. Potrzebne są mięso oraz składniki na farsz. Roladki z karkówki wieprzowej świetnie smakują z farszem pieczarkowym, przygotowanym z podsmażanych na maśle lub oliwie pieczarek z cebulką, z dodatkiem drobno pokrojonych ogórków kiszonych i musztardy. Wszystkie te składniki i ich smaki idealnie się komponują i dopełniają, są bardzo aromatyczne i wyraziste. W takiej formie roladki ze schabu są jednak dość ciężkostrawne, u osób z wrażliwym przewodem pokarmowym, mogą powodować np. zgagę. Dlatego w lżejszej wersji tego dania jako farsz świetnie sprawdzą się gotowane lub pieczone warzywa na przykład marchewka, czy cukinia. Bardzo często roladki z karkówki są panierowane w jajku, mące i bułce tartej, jednak z powodzeniem można pominąć ten etap i przygotować roladki bez panierki. Dzięki temu będą zdecydowanie łatwiej strawne i mniej kaloryczne, ponieważ to panierka chłonie największą ilość tłuszczu, który zostanie wykorzystany do smażenia. Przygotowanie roladek jest bardzo proste. Wystarczy że mięso rozbijesz tłuczkiem, nałożysz na niego przygotowany farsz, pieczarkowy lub warzywny i zawiniesz w roladki. Aby się nie rozpadały możesz delikatnie przekłuć je wykałaczkami. Tak przygotowane roladki wystarczy delikatnie obsmażyć na patelni i piec w naczyniu żaroopornym pod folią aluminiową w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Wystarczy ok. 20-30 minut pieczenia. Roladki ze schabu świetnie smakują w towarzystwie pieczonych lub gotowanych ziemniaków i surówki z buraczków lub czerwonej kapusty.
Alergeny w roladkach z karkówki
Lista alergenów dla roladek z karkówki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze roladek z karkówki
Farsz pieczarkowy z cebulą i musztardą jest dość cieżkostrawny i u osób z problemami żołądkowo jelitowymi może prowadzić do ich nasilenia.
Energia i białka
(305g)
Węglowodany
(305g)
Tłuszcze
(305g)
Witaminy
(305g)
Składniki mineralne
(305g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.