Roladki z cukinii
- Cukinia - 2 średnie sztuki (300 g)
- Suszone pomidory (50 g)
- Serek kanapkowy z czosnkiem (150 g)
Przepis na roladki z cukinii krok po kroku
Cukinię umyj i obierz ze skórki. Za pomocą obieraczki do warzyw lub noża pokrój ją wzdłuż na cienkie paski.
Serek kremowy wymieszaj z pomidorami pokrojonymi w drobną kostkę i przyprawami.
Plasterki cukinii posmaruj serkiem i zwiń w roladkę.
-
Lawasz
-
Rolada szpinakowa
-
Churros
-
Ciasto dyniowe
-
Rogaliki drożdżowe
-
Bajaderki
-
Mochi
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Corn dog
-
Pieguski
-
Chlebek ziołowy
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pączki serowe
-
Babeczki waniliowe
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Cannoli
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Tamale
-
Przekąski na Halloween
Więcej informacji na temat roladek z cukinii
Cukiniowe roladki mogą mieć przeróżne nadzienia, można je podawać na ciepło lub na zimno. W tym przepisie skupimy się na roladkach z cukinii z kremowym nadzieniem i dodatkiem pomidorów suszonych podawanych na zimno. Taka propozycja świetnie sprawdzi się jako przystawka na imprezie lub szybka przekąska w pracy.
Przepisy na rollsy z cukinii są na prawdę proste i poradzi sobie z nimi nawet początkujący kucharz. Do ich przygotowania potrzebujesz cukinii, suszonych pomidorów, serka kremowego, czosnku oraz przypraw. Czas wykonania około 20 porcji roladek wynosi 30 minut.
Roladki z cukinii będą dobry wyborem dla wegetarian. Jest to potrawa lekkostrawna oraz dostarcza wielu cennych składników odżywczych i pokarmowych.
Cukinia jest warzywem niskokalorycznym, przez co stała się składnikiem wielu dań. Jest bogatym źródlem potasu, magnezu, żelaza, witaminy C, K, PP oraz witaminy B1. Cukinia wykazuje wiele właściwości zdrowotnych. Możemy zaliczyć do nich odkwaszanie organizmu, wspieranie procesu odchudzania, przeciwdziałanie gromadzenia się wody w organizmie, dzięki zawartości luteiny i zeaksantyny zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej, poprawia pracę mózgu oraz redukuje stres.
Suszone pomidory są dobrym źródłem likopenu, dzięki jego obecności chronią przed chorobami nowotworowymi, hamują rozwój wolnych rodników oraz opóźniają procesy starzenia się skóry. Dodatkowo olej, w którym przechowywane są suszone pomidory, sprawia, że witaminy A, D, E oraz K są lepiej przyswajane przez nasz organizm. Suszone pomidory są również dobrym źródłem błonnika, potasu, żelaza, fosforu oraz sodu. Zawieraj również magnez zwiększający wytrzymałość na stres. Zawartość w suszonych pomidorach witaminy K sprzyja prawidłowej krzepliwości krwi.
Podsumowując roladki z cukinii z dodatkiem serka i pomidorów suszonych dostarczą do organizmu wielu cennych składników odżywczych, wspomogą proces krzepnięcia krwi oraz zmniejszą ryzyko wystąpienia chorób oczu. Są one doskonałym pomysłem na przystawkę oraz szybką przekąskę do pracy.
Alergeny w roladkach z cukinii
Lista alergenów dla Roladek z cukinii przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek kanapkowy z czosnkiem
Wartości odżywcze roladek z cukinii
Energia i białka
(30g)
Węglowodany
(30g)
Tłuszcze
(30g)
Witaminy
(30g)
Składniki mineralne
(30g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.