Roladki schabowe ze szpinakiem
- Schab wieprzowy bez kości - 6 plastrów (600 g)
- Szpinak - 2 szklanki (500 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Ser Mozzarella - 1 sztuka (120 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 1/2 szklanki (125 g)
Przepis na roladki schabowe ze szpinakiem krok po kroku
Mięso delikatnie rozbij, dopraw solą i pieprzem.
Cebulę i czosnek drobno posiekaj, a następnie zeszklij na rozgrzanym oleju.
Na patelnię dodaj szpinak duś całość do miękkości.
Na środek każdego rozbitego kawałka mięsa dodaj odrobinę szpinaku i plaster sera mozarella.
Zawiń całość w rulon tak, aby farsz nie wyleciał.
Jajko wbij do miski i roztrzep za pomocą widelca do osobnej miski wsyp bułkę tartą.
Zanurz roladkę w jajku następnie w bułce tartej i usmaż na rozgrzanym oleju.
-
Roladki z kurczaka
-
Rolada serowa
-
Roladki z tortilli
-
Roladki ze schabu
-
Roladki z indyka
-
Rolada śląska
-
Roladki z mięsem mielonym
-
Rolada z indyka
-
Rolady wołowe
-
Rolada szpinakowa z łososiem
-
Roladki z łososia
-
Roladki z karkówki
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Rolada z tortilli z kurczakiem
-
Zrazy z mięsa mielonego
-
Roladki ze szpinakiem i łososiem
-
Roladki z tortilli z łososiem
-
Roladki z tortilli z kurczakiem
-
Roladki
Więcej informacji na temat roladek schabowych ze szpinakiem
Jeśli znudził ci się tradycyjny schab wieprzowy na obiad, koniecznie poznaj mój dzisiejszy przepis na roladki schabowe ze szpinakiem. Będzie to niesamowite urozmaicenie twojego obiadu, a cała rodzina na pewno będzie zachwycona, ponieważ roladki schabowe ze szpinakiem są wyjątkowo smaczne.
Do ich przygotowania będą potrzebne ci takie składniki jak: Schab wieprzowy bez kości u mnie to będzie 6 plastrów, szpinak, olej rzepakowy, cebula, czosnek, ser mozzarella, jajko oraz bułka tarta.
Zatem, jak zrobić roladki schabowe ze szpinakiem?
Mięso delikatnie rozbij, dopraw solą i pieprzem. Cebulę i czosnek drobno posiekaj, a następnie zeszklij na rozgrzanym oleju. Na patelnię dodaj szpinak duś całość do miękkości. Na środek każdego rozbitego kawałka mięsa dodaj odrobinę szpinaku i plaster sera mozarella. Zawiń całość w rulon tak, aby farsz nie wyleciał. Jajko wbij do miski i roztrzep za pomocą widelca do osobnej miski wsyp bułkę tartą. Zanurz roladkę w jajku następnie w bułce tartej i usmaż na rozgrzanym oleju.
Nasze najlepsze roladki schabowe ze szpinakiem są już gotowe do podania. Jeśli znasz mój sprawdzony przepis, koniecznie wypróbuj go w swoim domu i zaskocz całą rodzinę tym nietypowym daniem na obiad. Oczywiście pamiętaj o niezastąpionych dodatkach takich jak ziemniaki, idealnie pasuje tutaj ziemniaczane puree oraz spora porcja warzyw.
Alergeny w roladkach schabowych ze szpinakiem
Lista alergenów dla roladek schabowych ze szpinakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze roladek schabowych ze szpinakiem
Farsz do naszych roladek może być dowolny.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.