Rolada szpinakowa z łososiem
- Szpinak (300 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 4 łyżki (50 g)
- Jajko (2 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Oliwa z oliwek - do posmarowania blachy (5 ml)
- Ser twarogowy półtłusty (200 g)
- Łosoś wędzony (150 g)
Przepis na roladę szpinakową z łososiem krok po kroku
Rozgrzej piekarnik do 180 C.
Zblenduj szpinak z żółtkami, 3 ząbkami czosnku, 0,25 łyżeczki soli, po 0,25 łyżeczki pieprzu i imbiru, mąką i proszkiem do pieczenia.
Białka ubij na sztywną pianę ze szczyptą soli.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia i posmaruj oliwą.
Delikatnie wymieszaj białka z masą szpinakową i wylej na blachę
Piecz 10-15 minut w 180 C.
Gdy ciasto się upiecze wyłącz piekarnik i uchyl piekarnik na 5 minut.
Następnie zdejmij z ciasta papier i zawiń je ze ściereczką kuchenną w rulon.
Twaróg zblenduj z dodatkiem szczypty pieprzu i soli.
Gdy ciasto wystygnie rozwiń je, posmaruj serkiem i ułóż wędzonego łososia.
Ponownie zwiń ciasto i odłóż do lodówki na godzinę.
Pokrój roladę w plastry.
-
Rolada szpinakowa
-
Łosoś z piekarnika
-
Rolada szpinakowa z łososia
-
Tortilla z łososiem
-
Ceviche
-
Tatar z łososia
-
Łosoś pieczony
-
Pieczony łosoś
-
Tortilla na zimno
-
Makaron z łososiem
-
Sałatka z wędzonego łososia
-
Łosoś z patelni
-
Łosoś smażony
-
Makaron z łososiem i szpinakiem
-
Kanapki z łososiem
-
Tarta z łososiem
-
Łosoś w cieście francuskim
-
Roladki z łososia
-
Dania z łososiem
Więcej informacji na temat rolady szpinakowej z łososiem
Rolada szpinakowa z łososiem jest podawana na zimno i wygląda zjawiskowo. Zrobiona jest ze szpinakiem i serem oraz wędzonym łososiem. Możesz dodać do niej także świeże warzywa, na przykład, pokrojoną w słupki, czerwoną i żółtą paprykę, które dodadzą jeszcze więcej kolorów całemu daniu. Jeżeli widziałeś kiedyś tego typu przystawkę i zastanawiałeś się jak zrobić roladę szpinakową z łososiem, to jesteś w dobrym miejscu, bo postaram się wyjaśnić to, najprościej jak się da. Przepis na roladę szpinakową z łososiem jest ogólnie dosyć prosty, a najwięcej czasu zajmuje przygotowanie ciasta szpinakowego. Możesz je zrobić zarówno ze świeżego, jak i mrożonego szpinaku, ale ten drugi musisz wcześniej rozmrozić. W cieście szpinakowym są tylko jajka, mąka, proszek do pieczenia, szpinak i przyprawy. Rolady robi się na dosyć cienkim i najlepiej dosyć dużym cieście, aby łatwo je było zwijać, dlatego przygotuj sobie swoją największą blachę do pieczenia, która nie musi mieć wysokich brzegów. Z wymienionych wcześniej składników będziemy robić coś w stylu biszkoptu. Do blendera wrzucamy szpinak, proszek do pieczenia, żółtka, mąkę i przyprawy. Wszystko to dokładnie blendujemy, aby uzyskać jednolitą, zieloną masę. Białka ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę. W tym czasie piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni Celsjusza, a blachę wykładamy papierem do pieczenia i lekko smarujemy oliwą, aby mieć pewność, że bez problemu pozbędziemy się potem papieru. Do masy szpinakowej stopniowo dodajemy białka i delikatnie mieszamy. Całość wylewamy równomiernie na blachę i pieczemy przez 10 minut, w 180 stopniach Celsjusza. Jeżeli masz mniejszą blachę i przez to masz grubszą warstwę ciasta, to możesz też piec chwilę dłużej. Po upieczeniu uchylamy piekarnik na około 5 minut. Następnie pozbywamy się papieru do pieczenia, układamy ciasto na ściereczce i zwijamy tworząc roladę ze ściereczką. Robimy to od razu, gdy ciasto jest jeszcze gorące. Tak zwinięte zostawiamy do zupełnego wystygnięcia. W międzyczasie mieszamy posiekany szczypiorek z serem twarogowym. Jeżeli chcesz dodać paprykę to teraz ja pokrój. Gdy ciasto szpinakowe jest już zimne, odwijamy je, smarujemy wewnętrzną stronę serkiem oraz układamy kawałki wędzonego łososia i opcjonalnie paprykę. Teraz zawijamy z powrotem roladę, zaczynając od strony z łososiem. Tak przygotowaną roladę schładzamy w lodówce i kroimy na plasterki.
Alergeny w roladzie szpinakowej z łososiem
Lista alergenów dla rolady szpinakowej z łososiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Łosoś wędzony
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
Wartości odżywcze rolady szpinakowej z łososiem
Możesz obniżyć indeks glikemiczny rolady szpinakowej z łososiem zamieniając białą mąkę na pełnoziarnistą.
Energia i białka
(165g)
Węglowodany
(165g)
Tłuszcze
(165g)
Witaminy
(165g)
Składniki mineralne
(165g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.