Rogaliki z serem
- Mąka pszenna typ 750 (600 g)
- Drożdże świeże (20 g)
- Mleko 2% (325 ml)
- Masło roślinne - roztopione (100 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier (100 g)
- Ser twarogowy chudy (300 g)
- Żółtko jajka (1 szt.)
- Cukier puder (50 g)
Przepis na rogaliki z serem krok po kroku
Drożdże wymieszaj w misce z łyżką stołową cukru. Następnie dodaj łyżkę mąki i wlej pół szklanki ciepłego mleka. Składniki dokładnie wymieszaj i odstaw w ciepłe miejsce na kwadrans.
Do czystej miski przesiej mąkę, dodaj do niej rozczyn z drożdży, mleko, 2 jajka, masło, cukier, szczyptę soli i wyrabiaj składniki ręką do uzyskania gładkiego ciasta.
Tak wyrobione ciasto włóż do miski, przykryj je ścierką i odstaw do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na około 90 minut.
Przygotuj nadzienie serowe: twaróg włóż do czystej miski, dodaj do niego żółtko z jaja (białko zostaw do posmarowania ciasta) i cukier puder. Składniki wymieszaj za pomocą blendera na gładką masę.
Wyrośnięte ciasto połóż na posypanej mąką stolnicy, podziel je na 4 kawałki i każdy kawałek rozwałkuj na prostokąt o grubości około pół centymetra.
Każdy placek pokrój na trójkąty, każdy trójkąt posmaruj masą serową i zwiń od podstawy do wierzchołka.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia. Na blaszkę ułóż zwinięte rogaliki, zachowując odstęp jeden od drugiego.
Jajko z białkiem wymieszaj i posmaruj nim wierzch rogalików.
Blaszkę z rogalikami wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C i piecz około 25 minut.
Upieczone rogaliki wyciągnij z z piekarnika i pozostaw do wystygnięcia.
Więcej informacji na temat rogalików z serem
Drożdżowe rogaliki z twarogiem to doskonały pomysł na smaczny dodatek do herbaty i kawy. Świetnie sprawdzą się jako smaczna przekąska na imprezach rodzinnych oraz spotkaniach ze znajomymi. Jest to również świetna propozycja na przekąskę, którą możesz zabrać ze sobą do pracy lub w podróż. Przepis na rogaliki z serem białym jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby je przygotować. Do ich wykonania niezbędne będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, świeże drożdże, mleko spożywcze, masło roślinne, jajka, cukier, ser twarogowy chudy (jednak możesz użyć innego), cukier puder oraz szczypta soli. Z produktów możesz również przygotować kruche rogaliki z serem i dżemem - wystarczy trochę zmodyfikować przepis.
A więc jak przygotować te pyszne i szybkie rogaliki z nadzieniem serowym? Na początek drożdże wymieszaj z cukrem, dodaj do nich mąkę i ciepłe mleko. Całość dokładnie wymieszaj i pozostaw na kilka minut. Następnie do miski przesiej pozostałą mąkę, dodaj rozczyn drożdżowy, mleko, jajka, masło, cukier i sól. Składniki wymieszaj na jednolite ciasto przy użyciu dłoni. Wyrobione ciasto pozostaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu. W tym czasie przygotuj nadzienie serowe: twaróg zmiksuj z żółtkiem i cukrem pudrem na jednolitą masę. Następnie rozwałkuj ciasto na cienki placek, podziel go na trójkąty. Na każdy trójkąt nałóż masę serową i zwiń rogaliki. Tak przygotowane rogale z nadzieniem posmaruj rozbełtanym jajkiem i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 25 minut. Po tym czasie rogaliki wyciągnij i pozostaw do wystudzenia.
Podsumowując te proste rogaliki z twarogiem to doskonała propozycja na smaczny dodatek do kawy i herbaty. Jest to również świetny pomysł na posiłek zabierany do pracy lub w podróż. Rogaliki to doskonałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Znajdziemy w nich również niektóre witaminy i składniki mineralne. Jest to doskonała opcja na smaczną przekąskę dla dzieci oraz dorosłych. Produkty użyte do ich przygotowania są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w rogalikach z serem
Lista alergenów dla rogalików z serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 750
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Ser twarogowy chudy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze rogalików z serem
Rogaliki z serem to doskonała propozycja na smaczny deser. Jet to doskonałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Rogaliki świetnie sprawdzą się jako posiłek zabierany do pracy i w podróż.
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.