Rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (300 g)
- Ser twarogowy półtłusty (200 g)
- Jogurt naturalny - 1/3 opakowania (50 ml)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem krok po kroku
W misce wymieszaj twaróg z jogurtem i cukrem.
Ciasto francuskie rozłóż i pokrój na dość duże trójkąty.
Na każdy trójkąt nałóż przygotowany twarożek i zawiń rogalik.
Rogaliki ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, posmaruj rozkłóconym jajkiem i wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 st. C na 20 minut.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Ciasto francuskie na słono
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Rogaliki z dżemem
-
Faworki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie z pieczarkami i serem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą
-
Rogalik z ciasta francuskiego z nutellą
-
Croissanty z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie ze śliwkami
-
Ciasto francuskie z warzywami
-
Ciasteczka francuskie z dżemem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami
-
Drożdżówki z ciasta francuskiego
-
Rogaliki z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat rogalików z ciasta francuskiego z twarogiem
Rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem to świetny pomysł na pyszny deser lub podwieczorek. Sprawdzą się jako coś słodkiego do popołudniowej kawy lub herbaty, a także poczęstunek podczas spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół. Odpowiednio udekorowane pięknie prezentują się na stole i przyciągają wzrok. Mimo że ich przygotowanie może wydawać się początkowo bardzo skomplikowane i czasochłonne, możesz wykorzystać nasz przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem, który pokaże Ci jak przygotować je w trybie ekspresowym. Dzięki wykorzystaniu gotowego ciasta francuskiego i masy makowej z puszki możliwe jest zaoszczędzenie czasu i przygotowanie tych smacznych croissantów nawet na ostatnią chwilę. Mimo tego, że wykorzystujemy gotowe składniki, rogaliki z serem są równie dobre co te wykonane samodzielnie „od zera”. Oczywiście, jeśli lubisz gotować i masz więcej czasu, który możesz poświęcić na ich przygotowanie, możesz samodzielnie zrobić zarówno ciasto francuskie, jak i masę makową. Pamiętaj jednak, że wtedy przygotowanie rogalików zajmie Ci nawet kilka godzin. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem, aby były naprawdę szybkie, łatwe i dobre na każdą okazję koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz sprawdzony, prosty przepis. Składniki, które będą Ci potrzebne do ich przygotowania to ciasto francuskie, ser twarogowy, jogurt naturalny cukier lub ksylitol oraz jajko do posmarowania rogalików przed pieczeniem. Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem jest bardzo prosty. Ciasto francuskie wystarczy podzielić na trójkąty o równych wymiarach, na każdą porcję ciasta nakładać porcje twarogu wymieszanego z jogurtem i słodzidłem, a następnie zawijać zaczynając od krótszego boku. Rogaliki są gotowe do pieczenia, przed wstawieniem do piekarnika warto jednak posmarować je rozkłóconym jajkiem, aby były chrupiące i zarumienione. Ciasto francuskie co prawda jest tłuste i wysokokaloryczne, jednak jeśli na co dzień stosujesz zdrową, dobrze zbilansowaną dietę, jego okazjonalna obecność w diecie nie będzie niczym niebezpiecznym dla zdrowia. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz najlepszy przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją.
Alergeny w rogalikach z ciasta francuskiego z twarogiem
Lista alergenów dla rogalików z ciasta francuskiego z twarogiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
- Jogurt naturalny
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze rogalików z ciasta francuskiego z twarogiem
Ciasto francuskie jest stosunkowo kaloryczne, dlatego warto ograniczyć jego ilości zwłaszcza na dietach redukcyjnych.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.