Rogaliki z ciasta francuskiego z serem
- Ciasto francuskie (275 g)
- Ser twarogowy chudy (200 g)
- Jogurt naturalny 2% (50 g)
- Cukier - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Cukier wanilinowy - 1 płaska łyżeczka (5 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z serem krok po kroku
Do miski włóż ser twarogowy, jogurt, cukier, cukier wanilinowy. Składniki wymieszaj za pomocą widelca na jednolitą masę.
Ciasto francuskie rozłóż i pokrój na dość duże trójkąty.
Na każdy trójkąt nałóż twarożek i zawiń rogalik.
Rogaliki ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Do miseczki wybij jajko i roztrzep je widelcem.
Każdy rogalik posmaruj jajkiem.
Rogaliki piecz w piekarniku nagrzanym do 230 st. C przez około 30 minut.
Po tym czasie rogaliki wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Ciasto francuskie na słono
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Rogaliki z dżemem
-
Faworki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie z pieczarkami i serem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą
-
Rogalik z ciasta francuskiego z nutellą
-
Croissanty z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie ze śliwkami
-
Ciasto francuskie z warzywami
-
Ciasteczka francuskie z dżemem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami
-
Drożdżówki z ciasta francuskiego
-
Rogaliki z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat rogalików z ciasta francuskiego z serem
Rogaliki z ciasta francuskiego z białym serem to doskonała propozycja na pyszne rogaliki, które można podać jako dodatek do kawy lub herbaty. Smaczne rogaliki doskonale smakują również z dodatkiem kakao – bez obawy możesz podać je dla najmłodszych. Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z serem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania rogalików potrzebne będą następujące produkty spożywcze: ciasto francuskie, ser twarogowy chudy, jogurt naturalny, cukier, cukier wanilinowy oraz jajko. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Jak zrobić rogaliki z ciasta francuskiego z serem? Do miski włóż ser twarogowy, jogurt, cukier, cukier wanilinowy. Składniki wymieszaj za pomocą widelca na jednolitą masę. Ciasto francuskie rozłóż i pokrój na dość duże trójkąty. Na każdy trójkąt nałóż twarożek i zawiń rogalik. Rogaliki ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Do miseczki wybij jajko i roztrzep je widelcem. Każdy rogalik posmaruj jajkiem. Rogaliki piecz w piekarniku nagrzanym do 230°C przez około 30 minut. Po tym czasie rogaliki wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
Twaróg zawiera duże ilości pełnowartościowego białka. Jest on dobrym źródłem wapnia, cynku, potasu, witaminy A, D, B12 oraz ryboflawiny. Cynk pozytywnie wpłynie na odporność organizmu, stan skóry i włosów oraz na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego działania układu kostnego i zapobiega osteoporozie, jednak jej ilości w produktach mlecznych nie są w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na tę witaminę.
Podsumowując najlepsze rogaliki z ciasta francuskiego z twarogiem są dobre do spożycia, gdy wystygną. Rogaliki z twarogiem doskonale smakują z dodatkiem kawy i herbaty, dlatego bez obawy możemy podać jako słodką przekąskę dla gości. Rogaliki stanowią również dobre źródło pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka pochodzenia zwierzęcego - warto włączyć je do swojej diety w umiarkowanych ilościach.
Alergeny w rogalikach z ciasta francuskiego z serem
Lista alergenów dla rogalików z ciasta francuskiego z serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy chudy
- Jogurt naturalny 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze rogalików z ciasta francuskiego z serem
Rogaliki z ciasta francuskiego z serem to doskonały pomysł na smaczną przekąskę. Wykorzystanie twarogu sprawia, że rogaliki są dobrym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.