Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem
- Ciasto francuskie (300 g)
- Jabłko - 2 średnie sztuki (300 g)
- Cynamon - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
- Cukier puder (150 g)
- Sok z cytryny (30 ml)
Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem krok po kroku
Jabłka umyj, obierz, pozbądź się gniazd nasiennych i pokrój w półksiężyce.
Jabłka włóż do miski, dodać do nich 3 łyżki cukru pudru, cynamon oraz połowę soku z cytryny. Składniki dokładnie wymieszaj.
Ciasto francuskie pokój na trójkąty.
Na każdy trójkąt nałóż pokrojone jabłka i zawiń na kształt rogalików.
Gotowe rogaliki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez około 30 minut.
Pozostały cukier puder, sok z cytryny oraz 3 łyżki wody zagotuj na małym ogniu, do momentu, gdy cukier się rozpuści.
Upieczone rogaliki wyciągnij z piekarnika, posmaruj lukrem i pozostaw do wystygnięcia.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Ciasto francuskie na słono
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Rogaliki z dżemem
-
Faworki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie z pieczarkami i serem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą
-
Rogalik z ciasta francuskiego z nutellą
-
Croissanty z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie ze śliwkami
-
Ciasto francuskie z warzywami
-
Ciasteczka francuskie z dżemem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami
-
Drożdżówki z ciasta francuskiego
-
Rogaliki półkruche
-
Rogaliki z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat rogalików z ciasta francuskiego z jabłkiem
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem i cynamonem to doskonała propozycja na pyszne rogaliki, które świetnie sprawdzą się jako dodatek do kawy lub herbaty. Smaczne rogaliki z ciasta francuskiego doskonale smakują również z dodatkiem kakao. Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania rogalików potrzebne będą następujące produkty spożywcze: ciasto francuskie, jabłka, cynamon, cukier puder oraz sok z cytryny. Produkty dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Jak zrobić rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem? Jabłka umyj, obierz, pozbądź się gniazd nasiennych i pokrój w półksiężyce. Jabłka włóż do miski, dodać do nich 3 łyżki cukru pudru, cynamon oraz połowę soku z cytryny. Składniki dokładnie wymieszaj. Ciasto francuskie pokój na trójkąty. Na każdy trójkąt nałóż pokrojone jabłka i zawiń na kształt rogalików. Gotowe rogaliki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 30 minut. Pozostały cukier puder, sok z cytryny oraz 3 łyżki wody zagotuj na małym ogniu, do momentu, gdy cukier się rozpuści. Upieczone rogaliki wyciągnij z piekarnika, posmaruj lukrem i pozostaw do wystygnięcia.
Jabłka stanowią doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, które spożywane w odpowiedniej ilości korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Są przede wszystkim źródłem witaminy C, witaminy A, witaminy K, potasu, wapnia, fosforu, żelaza oraz magnezu. Jabłka posiadają niski indeks glikemiczny, który wynosi 38. Jabłka pozytywnie wpływają na poprawę funkcjonowania naszego układu odpornościowego. Odpowiednia podaż tych witamin jest szczególnie ważna w okresie wzmożonej zachorowalności, która przypada przeważnie w okresie jesienno-zimowym.
Podsumowując pyszne rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami są dobre do spożycia, gdy tylko wystygną. Rogaliki stanowią doskonały dodatek do kawy lub herbaty, świetnie sprawdzą się jako słodka przekąska dla gości.
Alergeny w rogalikach z ciasta francuskiego z jabłkiem
Lista alergenów dla rogalików z ciasta francuskiego z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
Wartości odżywcze rogalików z ciasta francuskiego z jabłkiem
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem to doskonała propozycja na smaczną przekąskę. Dodatek jabłek sprawia, że deser jest doskonałym źródłem wielu cennych składników odżywczych.
Energia i białka
(79g)
Węglowodany
(79g)
Tłuszcze
(79g)
Witaminy
(79g)
Składniki mineralne
(79g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.