Ragout z jagnięciny
- Łopatka jagnięca (1200 g)
- Cebula - 2 średnie sztuki (300 g)
- Marchewka - 2 duże sztuki (300 g)
- Por (200 g)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Bulion drobiowy - 2 szklanki (500 g)
Przepis na ragout z jagnięciny krok po kroku
Mięso podziel na porcje.
Obierz marchew ze skórki i przekrój na cztery części.
Obierz cebulę i pokrój w pióra.
Pora pokrój w paski.
W naczyniu do zapiekania umieść mięso i warzywa.
Dodaj liść laurowy, rozmaryn i ziele angielskie.
Dopraw solą i pieprzem.
Wlej bulion i dodaj masło.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 80 minut.
Podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa.
-
Comber jagnięcy bez kości
-
Comber cielęcy
-
Comber jagnięcy z grilla
-
Comber jagnięcy duszony
-
Comber jagnięcy pieczony
-
Kotlety jagnięce z combra
-
Zapiekane kotleciki z combra jagnięcego w panierce z dodatkiem orzeszków z frytkami i sałatką z pora
-
Pieczony comber jagnięcy w miodowej marynacie z pieczonymi ziemniakami oraz sałatką wiosenną
-
Kotleciki mielone z combra jagnięcego nadziewane mozzarellą w towarzystwie kaszy gryczanej oraz surówką z kapusty kiszonej
-
Kibbeh nayi
-
Manti
-
Comber jagnięcy
Więcej informacji na temat ragout z jagnięciny
Ragout z jagnięciny to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Jest to tradycyjne danie kuchni francuskiej, które podać można na wiele różnych sposobów. Sprawdzony przepis pozwoli Ci przygotować idealne danie na imprezę ze znajomymi. Przepis na ragout z jagnięciny jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: łopatka jagnięca, cebula, marchew, rozmaryn, por, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, masło, bulion drobiowy.
Jak zrobić ragout z jagnięciny? Mięso podziel na porcje. Obierz marchew ze skórki i przekrój na cztery części. Obierz cebulę i pokrój w pióra. Pora pokrój w paski. W naczyniu do zapiekania umieść mięso i warzywa. Dodaj liść laurowy, rozmaryn i ziele angielskie. Dopraw solą i pieprzem. Wlej bulion i dodaj masło. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 80 minut. Podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa.
Marchew to warzywo korzeniowe zawierające dużą ilość błonnika pokarmowego. Błonnik pokarmowy wpływa na prawidłową pracę naszych jelit. Jest także bardzo dobrym czynnikiem zmniejszającym poziom glukozy we krwi. Marchew po poddaniu obróbce termicznej staje się bardziej słodka i zwiększa się jej indeks glikemiczny. Marchew zawiera sporą ilość beta-karotenu, który jest naturalnym substratem do produkcji witaminy A. Witamina A jest naturalną substancją chroniącą nas przed promieniowaniem UV. Ma także działanie antynowotworowe i używa się jej w leczeniu zmian trądzikowych. Witamina A wpływa na wiele procesów w organizmie człowieka. Powinniśmy pilnować, aby jej dzienne spożycie było na odpowiednim poziomie. Zarówno niedobór, jak i nadmiar witaminy A jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia.
Podsumowując łatwe danie jakim jest ragout to świetny pomysł na obiad. Można je przygotować z różnego rodzaju mięsa. Smaczne danie podać można na kolację w gronie znajomych. Pyszne danie jest dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 2-3 dni.
Alergeny w ragout z jagnięciny
Lista alergenów dla ragout z jagnięciny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze ragout z jagnięciny
Ragout z jagnięciny to bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnego białka pochodzenia zwierzęcego. Zawiera ono także sporą ilość błonnika pokarmowego. Jest dobrym źródłem składników mineralnych i witamin.
Energia i białka
(425g)
Węglowodany
(425g)
Tłuszcze
(425g)
Witaminy
(425g)
Składniki mineralne
(425g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.
Jaka wielkość (ile litrów) musi posiadać naczynie do przygotowania wymienionej w przepisie ilości ragout?
Z góry dziękuję za odpowiedź.