Ragout z indyka
- Mięso z piersi indyka bez skóry (400 g)
- Papryka czerwona (240 g)
- Papryka zielona (120 g)
- Cebula (100 g)
- Cukinia (200 g)
- Czosnek (15 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Bulion drobiowy (150 g)
- Marchewka (90 g)
- Przecier pomidorowy z solą (200 g)
- Rozmaryn świeży (5 g)
Przepis na ragout z indyka krok po kroku
Mięso pokrój w kostkę, dopraw solą, pieprzem, słodką papryką i czosnkiem.
Oliwę rozgrzej w garnku i wrzuć mięso.
Dodaj pokrojoną w kostkę cebulę i czosnek. Dorzuć gałązki rozmarynu.
Warzywa pokrój w dość duże kawałki i dodaj je do mięsa.
Całość podsmaż 10 minut, a następnie zalej bulionem.
Duś całość przez 25 minut, do miękkości.
Dolej przecier i dopraw do smaku solą, pieprzem i ziołami prowansalskimi.
Więcej informacji na temat ragout z indyka
Ragout z indyka to pyszny sos, który doskonale sprawdza się zarówno z makaronem, jak i z ziemniakami. Ma niezwykle intensywny smak i mnóstwo zdrowych składników.
Przepis na ragout z indyka to doskonały pomysł na obiad dla wszystkich miłośników mięsnych dań. Zwykle ragout przygotowuje się z mięsa czerwonego, zwłaszcza wołowiny, jednak lepiej postawić na drobiowe. Dlaczego? Czerwone mięso jest źródłem dużej ilości żelaza, a także kwasów nasyconych i cholesterolu. Według najnowszych zaleceń nie powinno pojawiać się w menu częściej niż dwa razy w tygodniu. Składniki, które posiada w nadmiarze, są bowiem prozapalne, co negatywnie wpływa na cały organizm i zwiększają prawdopodobieństwo chorób. Zamiast tego warto więc postawić na mięso drobiowe, które jest delikatne, a przy tym dobre dla zdrowia. Ten przepis możesz przygotować zarówno na bazie kurczaka, jak i indyka. Polecany jest jednak indyk. To mięso, które gości w menu rzadziej, a dla zdrowia niezwykle ważna jest różnorodność na talerzu. Indyk to mięso zdrowe, zwłaszcza duszone z warzywami. Mięso z indyka dostarcza sporo cennych minerałów i witamin. Mięso z indyka jest źródłem witamin z grupy B, które wspierają koncentrację i pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Pierś indyka (bez skóry) jest najchudszym mięsem, a jednocześnie dobrym źródłem niacyny, selenu, witamin B6 i B12, a także cynku. Indyk ma także nieco więcej doskonale przyswajalnego białka (posiadającego komplet aminokwasów egzogennych). Znacząco ułatwia bilansowanie jadłospisu i utrzymanie właściwych poziomów cukru u osób zmagających się z cukrzycą.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ragout z indyka w domu, by było smaczne i proste, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Ragout zwykle kojarzy się z wyśmienitymi restauracjami, jednak niekoniecznie trzeba jechać do dobrej restauracji, by spróbować tego dania. Domowe ragout może być równie smaczne. Potrzebny jest tylko dobry przepis. Ta receptura krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces przygotowania ragout.
Alergeny w ragout z indyka
Lista alergenów dla ragout z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze ragout z indyka
To opcja zdrowa, dostarczająca sporo białka i witamin.
Energia i białka
(388g)
Węglowodany
(388g)
Tłuszcze
(388g)
Witaminy
(388g)
Składniki mineralne
(388g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.