Ragout warzywne
- Papryka czerwona - 1 sztuka (400 g)
- Bakłażan - 1 sztuka (240 g)
- Pomidor - 3 sztuki (540 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Cukinia - 1 sztuka (600 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Marchewka (100 g)
Przepis na ragout warzywne krok po kroku
Bakłażana umyj i pokrój w grubsze półplasterki. Dokładnie je posól i zostaw na 20-30 minut. Po tym czasie każdy plaster wysusz ręcznikiem papierowym.
Paprykę umyj, usuń gniazda nasienne i pokrój w kostkę. Marchewkę obierz i pokrój w kostkę.
Cebulę i czosnek obierz i pokrój w drobną kostkę.
Pomidory i cukinię umyj. Pomidora pokrój w kostkę, a cukinię w ćwierć-plasterki.
Na patelnię wlej oliwę i podgrzej. Podsmaż na nim cebulę z czosnkiem. Po chwili dodaj marchewkę.
Dodaj na patelnię paprykę, cukinię i bakłażana. Duś przez 15 minut.
Dodaj pomidory i dopraw całość przyprawami.
Duś jeszcze 15 minut.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat ragout warzywnego
Przepis na ragout warzywne to świetny pomysł na pyszne danie z warzywami. Takie danie będzie nie tylko smaczne, ale i bardzo dobre dla Twojego zdrowia.
Bakłażana umyj i pokrój w grubsze półplasterki. Dokładnie je posól i zostaw na 20-30 minut. Po tym czasie każdy plaster wysusz ręcznikiem papierowym. Paprykę umyj, usuń gniazda nasienne i pokrój w kostkę. Marchewkę obierz i pokrój w kostkę. Cebulę i czosnek obierz i pokrój w drobną kostkę. Pomidory i cukinię umyj. Pomidora pokrój w kostkę, a cukinię w ćwierć-plasterki. Na patelnię wlej oliwę i podgrzej. Podsmaż na nim cebulę z czosnkiem. Po chwili dodaj marchewkę. Dodaj na patelnię paprykę, cukinię i bakłażana. Duś przez 15 minut. Dodaj pomidory i dopraw całość przyprawami. Duś jeszcze 15 minut.
Mam nadzieję, że wiesz już jak zrobić ragout warzywne. Taka wegetariańska potrawa przygotowana w domu to idealny przepis na zdrową dietę.
Choć smak cukinii jest neutralny, to jest to bardzo dobre źródło witamin takich jak: witamina C, witamina E i witaminy z grupy B. 100 g cukinii dostarcza około 20 kcal, dlatego jest to warzywo szczególnie polecane dla osób chcących zadbać o swoją masę ciała. Niska kaloryczność wynika z tego, że w 90 procentach składa się ona z wody. Jest warzywem łatwostrawnym, dlatego jest bezpieczna do spożycia nawet przez najmłodsze dzieci, już po 6. miesiącu życia. Można spożywać ją w formie surowej lub gotowanej.
Pomidory to świetne źródło witaminy C i potasu. Ten ostatni składnik pomaga m.in. utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. Wraz z dużą garścią pomidorków koktajlowych (ok. 100 g) dostarczymy tylko 19 kcal, dlatego to świetne uzupełnienie posiłków podczas stosowania diety niskokalorycznej.
Dania z warzyw to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wzbogacić swoją dietę w witaminy i składniki odżywcze. Codziennie powinno spożywać się przynajmniej 400 g warzyw. Dieta zbilansowana, bogata w warzywa i błonnik jest najlepsza dla naszego zdrowia. Żaden suplement nie zapewni tego, co odpowiednio zbilansowana dieta bogata w warzywa. Dodatek tłuszczu do warzyw zwiększa przyswajanie z nich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E i K.
Jeśli wiesz już, jak się robi domowe ragout, to nie czekaj i wykonaj to pyszne danie już dziś!
Alergeny w ragout warzywnym
Lista alergenów dla ragout warzywnego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
W przepisie na ragout warzywne nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- natka pietruszki suszona
Wartości odżywcze ragout warzywnego
Dania z warzyw to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wzbogacić swoją dietę w witaminy i składniki odżywcze.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.