Quiche z kurkami
- Mąka pszenna typ 550 (200 g)
- Masło (125 g)
- Jajko (3 szt.)
- Kurki świeże (400 g)
- Por - 1 mała sztuka (200 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Serek ricotta (200 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki (125 g)
Przepis na quiche z kurkami krok po kroku
Mąkę posiekaj z masłem oraz szczyptą soli.
Następnie do masy dodaj jedno jajko i zagnieć ciasto.
Ciasto zawiń w folię spożywczą i odłóż do lodówki na 30 minut.
Ciastem wylep dno i boki formy na tartę, którą uprzednio wysmaruj masłem.
Ciasto nakłuj widelcem, ułóż na nim folię aluminiową oraz obciążniki do pieczenia. Piecz w piekarniku nagrzanym do 200°C przez około 15 minut. Po tym czasie zdejmij obciążniki z folią aluminiową i ciasto piecz jeszcze 5 minut.
Pora umyj i pokrój w półplasterki, cebulę obierz z łupiny i pokrój w drobną kostkę.
Kurki dokładnie oczyść i pokrój na mniejsze kawałki.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i podsmaż na nim cebulę oraz pora. Następnie składniki przełóż do miseczki.
Na tej samej patelni podsmaż kurki, do momentu odparowania z nich wody.
Kurki przełóż do miski z porem i cebulą.
W większej misce wymieszaj ricottę ze śmietanką oraz jajkami. Całość dopraw do smaku solą oraz pieprzem.
Do miseczki dodaj cebulę, pora i kurki. Całość dokładnie wymieszaj.
Na podpieczony wcześniej spód ciasta wyłóż farsz i wyrównaj go.
Quiche z kurkami piecz w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez około 35 minut.
Gotową tartę podawaj na ciepło lub na zimno.
Więcej informacji na temat quiche z kurkami
Quiche z kurkami to doskonały pomysł na smaczny obiad dla całej rodziny lub przekąskę, którą możesz zaserwować podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Quiche to francuskie danie, które składa się z kruchego ciasta oraz nadzienia zalanego śmietanową masą. Nadzienie do quiche może składać się z różnego rodzaju mięs, warzyw, grzybów lub serów. Sprawdzony przepis na quiche z kurkami jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania potrawy niezbędne będą następujące składniki: mąka pszenna, masło, jajka, mrożone lub świeże kurki, por, cebula, serek ricotta, olej rzepakowy, śmietanka kremówka, sól oraz pieprz.
Jak zrobić quiche z kurkami? Mąkę posiekaj z masłem oraz szczyptą soli. Następnie do masy dodaj jedno jajko i zagnieć ciasto. Ciasto zawiń w folię spożywczą i odłóż do lodówki na 30 minut. Ciastem wylep dno i boki formy na tartę, którą uprzednio wysmaruj masłem. Ciasto nakłuj widelcem, ułóż na nim folię aluminiową oraz obciążniki do pieczenia. Piecz w piekarniku nagrzanym do 200°C przez około 15 minut. Po tym czasie zdejmij obciążniki z folią aluminiową i ciasto piecz jeszcze 5 minut. Pora umyj i pokrój w półplasterki, cebulę obierz z łupiny i pokrój w drobną kostkę. Kurki dokładnie oczyść i pokrój na mniejsze kawałki. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i podsmaż na nim cebulę oraz pora. Następnie składniki przełóż do miseczki. Na tej samej patelni podsmaż kurki, do momentu odparowania z nich wody. Kurki przełóż do miski z porem i cebulą. W większej misce wymieszaj ricottę ze śmietanką oraz jajkami. Całość dopraw do smaku solą oraz pieprzem. Do miseczki dodaj cebulę, pora i kurki. Całość dokładnie wymieszaj. Na podpieczony wcześniej spód ciasta wyłóż farsz i wyrównaj go. Quiche z kurkami piecz w piekarniku nagrzanym do 200°C przez około 35 minut. Gotową tartę podawaj na ciepło lub na zimno.
Podsumowując pyszna tarta z kurkami to doskonała propozycja na obiad. Najlepsza tarta jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu, jednak dobrze smakuje również na zimno. Smaczne quiche z kurkami stanowi dobre źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.
Alergeny w quiche z kurkami
Lista alergenów dla quiche z kurkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- serek ricotta
- Śmietanka kremowa 30%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze quiche z kurkami
Quiche z kurkami to doskonały pomysł na pyszne danie bezmięsne. Wykorzystanie kurek oraz cebuli sprawia, że danie jest dobrym źródłem wielu składników odżywczych.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.