Quiche z kurczakiem
- Ciasto francuskie - 1 rulon (300 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 2 opakowania (400 g)
- Ser parmezan - 4 łyżki (40 g)
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 sztuki (400 g)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na quiche z kurczakiem krok po kroku
Mięso dokładnie umyj i osusz, a następnie pokrój na mniejsze kawałki.
Obsmaż mięso na rozgrzanym oleju.
Ciasto francuskie wyłóż na blachę, dodaj przygotowane wcześniej mięso.
Śmietankę wymieszaj za pomocą trzepaczki z żółtkami i serem.
Zalej tartę masą jajeczną i upiecz w piekarniku przez 35 minut w 180 st. C.
Więcej informacji na temat quiche z kurczakiem
Quiche to danie podobne do wszystkim nam znanej tarty, jednak występuje ona w wersji wytrawnej. Farsz jajeczny i kruche ciasto to niezastąpiony element tego dania, jednak pozostałe dodatki możesz dowolnie zamieniać, śmiało możesz postawić na same warzywa lub dodatek mięsa.
Quiche będzie pyszne w każdej wersji. Dlatego koniecznie poznaj mój przepis na quiche z kurczakiem.
Do jej przygotowania będziesz potrzebować kilku podstawowych składników, przygotuj ciasto francuskie w rulonie, żółtka jajek, parmezan lub inny dowolny ser, mięso z piersi z kurczaka oraz śmietankę 30% tłuszczu. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu na przygotowanie posiłku koniecznie postaw na gotowe ciasto francuskie.
Ja zazwyczaj korzystam z gotowego ciasta w rulonie, które jest dostępne, w każdym większym sklepie. Dzięki niemu pyszne przekąski powstają w 15 minut. Jeśli jednak chcesz, śmiało możesz przygotować domowe ciasto od podstaw, to będzie jednak trochę bardziej czasochłonne, ciasto francuskie musi leżakować w lodówce przez godzinę.
Dlatego zawsze mam w swojej lodówce gotowe ciasto francuskie w rulonie.
Twoje quiche z kurczakiem może oczywiście powstać na własnoręcznie robionym cieście kruchym.
Skoro już znasz składniki, poznaj mój prosty przepis.
Mięso dokładnie umyj i osusz, a następnie pokrój na mniejsze kawałki. Obsmaż mięso na rozgrzanym oleju. Ciasto francuskie wyłóż na blachę, dodaj przygotowane wcześniej mięso. Śmietankę wymieszaj za pomocą trzepaczki z żółtkami i serem. Zalej tartę masą jajeczną i upiecz w piekarniku przez 35 minut w 180 stopniach.
Skoro już wiesz, jak zrobić quiche z kurczakiem koniecznie wykorzystaj mój przepis i przekonaj się, jak pyszne jest to danie, będzie to idealny pomysł na obiad i przekąskę w ciągu dnia.
Moim zdaniem najlepsze quiche jest właśnie z piersią z kurczaka a Twoim zdaniem, jakie będzie dobre i smaczne?
Alergeny w quiche z kurczakiem
Lista alergenów dla quiche z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Ser parmezan
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze quiche z kurczakiem
Do quiche możesz dodać dowolne składniki, dlatego będzie to idealne danie dla osób na każdym rodzaju diety.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.