Quesadilla ze szpinakiem
- Tortilla pełnoziarnista - 4 szt (240 g)
- Szpinak mrożony (200 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Ser Feta - pół kostki (100 g)
- Ser gouda (100 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na quesadillę ze szpinakiem krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekany drobno czosnek.
Dodaj szpinak i podsmaż go aż zwiędnie.
Dodaj pokruszoną fetę.
Jeden placek tortilli wyłóż połową szpinaku z fetą.
Na wierzch posyp połową startego sera.
Całość przykryj drugim plackiem.
Na suchej patelni podsmaż placki z każdej strony, by ser żółty w środku się roztopił.
Więcej informacji na temat quesadilli ze szpinakiem
Quesadilla ze szpinakiem to naprawdę pyszny sposób na szybkie danie. Świetnie sprawdzi się jako lunch, obiad czy kolacja. Jest sycące i pełne błonnika. Będzie idealne również jako szybka przekąska, gdyż wykonanie tego dania zabiera naprawdę mało czasu. To dobry sposób na przemycenie do swojego menu większej ilości zdrowych, zielonych liściastych warzyw, w postaci szpinaku.
Przepis na quesadillę ze szpinakiem jest niezwykle prosty i pozwala przygotować danie smaczne i bardzo pięknie się prezentujące. To również opcja dla osób, które potrzebują zdrowszych opcji na zbilansowane posiłki. Z tym przepisem jest to bardzo możliwe. W quesadilli główną rolę odgrywają płaty tortilli. Warto wybierać te pełnoziarniste, które mają niski indeks glikemiczny. Będzie to niezwykle istotne zwłaszcza dla osób z insulinoopornością czy cukrzycą. Zawierają one również więcej błonnika, dzięki czemu lepiej odżywiają mikrobiom jelitowy, dbając przy tym o zdrowie układu pokarmowego, ale również sercowego, gdyż pozwalają obniżyć stężenie złego cholesterolu. Osoby z celiakią mogą spokojnie zastąpić te pszenne placki wersją z kukurydzy. Oprócz tortilli w tym przepisie znaleźć można szpinak. Duża część osób nie przepada za tym warzywem, jednak naprawdę warto by gościło w menu. To świetne źródło kwasu foliowego, który jest niezwykle potrzebny do utrzymania zdrowego układu nerwowego. W tej opcji szpinak został połączony z pysznym i nieco słonym serem feta, który idealnie komponuje się z tym warzywem i sprawia, że całość ma wspaniały smak. Pozwala również dostarczyć więcej białka, a także wapń, który wspiera zdrowe kości.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić quesadillę ze szpinakiem w prosty i domowy sposób, tak by była niezwykle smaczna, ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. Całość można zrobić w kilka minut, bez konieczności wykorzystania skomplikowanych sprzętów. Do całości nadaje się zarówno mrożony szpinak, ale dobrze jest wykorzystać świeży szpinak. To idealny pomysł na sycącą propozycję na obiad. To pyszne danie, które będzie dobre również dla wegetarian.
Alergeny w quesadilli ze szpinakiem
Lista alergenów dla quesadilli ze szpinakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
- Ser gouda
Wartości odżywcze quesadilli ze szpinakiem
To zdrowa opcja na szybką przekąskę. Zawiera sporo wapnia, a także kwasu foliowego.
Energia i białka
(358g)
Węglowodany
(358g)
Tłuszcze
(358g)
Witaminy
(358g)
Składniki mineralne
(358g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.
PS. Nie da się wystawić oceny - nie zapisuje się.