Puszysty sernik na zimno z wiaderka
- Herbatniki (200 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) (500 g)
- Konfitura wiśniowa (250 g)
- Sok cytrynowy (25 ml)
Przepis na puszysty sernik na zimno z wiaderka krok po kroku
Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia, a na niej poukładaj herbatniki.
Do dużej miski przełóż twaróg i zmieszaj go przy pomocy miksera z mlekiem skondensowanym, ekstraktem waniliowym i sokiem z cytryny.
Masę wyłóż na herbatniki i przełóż do lodówki. Schładzaj 2 - 3 godziny.
Udekoruj wierzch dżemem wiśniowym.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Sernik na zimno z twarogu
-
Prosty sernik na zimno
-
Sernik bez sera
-
Sernik na zimno z malinami
-
Sernik na zimno z brzoskwiniami
-
Sernik oreo na zimno
-
Sernik ze śmietany
-
Fit sernik na zimno
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik snickers
-
Sernik kokosowy
-
Sernik na zimno z borówkami
-
Sernik na delicjach
-
Sernik na zimno
Więcej informacji na temat puszystego sernika na zimno z wiaderka
Puszysty sernik na zimno z wiaderka to wspaniała wersja tego klasycznego ciasta w sam raz dla osób, które nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Wystarczy naprawdę kilka chwil, by go przygotować, a prezentuje się po prostu wspaniale. To najbardziej puszysty sernik, jaki można przygotować na zimno. To dobre rozwiązanie na smaczne ciasto.
Przepis na puszysty sernik na zimno z wiaderka jest bardzo prosty, dlatego będzie doskonałą opcją dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Podstawowym składnikiem tego dania jest oczywiście ser. Najlepiej sprawdza się specjalny twaróg sernikowy, który można kupić w większości dużych sklepów. Najlepiej sprawdza się zwłaszcza ten niskotłuszczowy. Dzięki temu całość nie dostarcza nasyconych kwasów tłuszczowych, które niekorzystnie wpływają na układ krwionośny. To ciasto ze względu na to, że bazuje w dużej większości na twarogu, ma niski indeks glikemiczny, więc jest najlepszym wyborem dla osób z insulinoopornością, czy cukrzycą. Na spód układa się herbatniki lub biszkopty. Dużo lepiej się sprawdzają jednak herbatniki. Dla osób, które poszukują znacznie bardziej fit wersji, można również posłużyć się zdrowszymi ciasteczkami bezcukrowymi. Choć większość serników na zimno podaje się z galaretkami, jednak w tym przypadku nie ma takiej konieczności. Sernik z tego przepisu można też przygotować z normalnego twarogu, jednak wcześniej należy dobrze go zmielić, żeby był bardzo delikatny i drobny. W tym przypadku sernik jest bardzo waniliowy, jednak można dodać do niego budyniu o innych smaku, by całkowicie zmienić jego oblicze.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić puszysty sernik na zimno z wiaderka, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Nie wymaga żadnej obróbki termicznej, co niewątpliwie jest dużym plusem. Potrzeba do niego tylko kilku produktów, a głównym jest oczywiście twaróg, który dostępny jest w każdym większym sklepie. To dobry pomysł na pyszne ciasto dla początkujących osób. Jego przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil.
Alergeny w puszystym serniku na zimno z wiaderka
Lista alergenów dla puszystego sernika na zimno z wiaderka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- twaróg sernikowy
- mleko skondensowane (zagęszczone)
Wartości odżywcze puszystego sernika na zimno z wiaderka
To deser, który nie powinien gościć w menu zbyt często ze względu na dużą zawartość cukru.
Energia i białka
(203g)
Węglowodany
(203g)
Tłuszcze
(203g)
Witaminy
(203g)
Składniki mineralne
(203g)
-
herbatniki,
twaróg,
mleko,
wiśnie,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.