Puszysty krem do karpatki
- Mleko 2% (700 ml)
- Masło (130 g)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Cukier (150 g)
- Mąka pszenna typ 500 (80 g)
Przepis na puszysty krem do karpatki krok po kroku
Do garnka wlej mleko i wsyp cukier, dodaj ekstrakt wanilii, zagotuj.
W miseczce zmieszaj żółtka i mąkę pszenną. Całość wymieszaj i wlewaj powoli do gotującego się mleka. Całość cały czas energicznie mieszaj, tak, by nie powstały grudki.
Budyń gotuj na małym ogniu, cały czas mieszając, aż do zgęstnienia.
Ubij mikserem masło na pianę.
Dodawaj do niego małymi porcjami budyń i ubijaj aż do połączenia.
Więcej informacji na temat puszystego kremu do karpatki
Puszysty krem do karpatki to dodatek idealny, który sprawia, że ciasto smakuje wybornie i dobrze się prezentuje. Jest smaczny, a przy okazji naprawdę prosty. Doskonale zastąpi krem budyniowy. Będzie idealnym wyborem zwłaszcza w sytuacji, gdy budyń z torebki nie jest dostępny. To naprawdę fantastyczna opcja dla wszystkich miłośników smacznych deserów.
Przepis na puszysty krem do karpatki jest bardzo prosty. Do jego przygotowania wystarczy tylko mikser, a także garnek i kuchenka. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego kremu najpierw należy przygotować budyń. W tym wydaniu jest to własnoręcznie stworzony, z kilku składników domowy budyń, z dużą ilością żółtek, które nie tylko wpływają na wygląd kremu, ale również na jego lepszy smak. Tak jak w przypadku najpopularniejszego kremu całość jest bardzo słodka i nieco waniliowa. To właśnie krem sprawia, że obok tego ciasta ciężko jest przejść obojętnie. Krem można użyć zarówno do stworzenia klasycznej wersji ciasta, jak i tej bez pieczenia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić puszysty krem do karpatki, który będzie prosty, a przy okazji naprawdę smaczny, to ten przepis na pewno skradnie twoje serce. Jego podstawą są produkty, które z łatwością znajdziesz w domowej spiżarni. Mleko, masło, jajka i mąka, to właśnie one po odpowiedniej obróbce stają się wspaniałym wypełnieniem tego tradycyjnego ciasta. Najlepiej wybrać do tego ciasta mleko o obniżonej zawartości tłuszczu, dzięki czemu jest ono zdrowsze dla układu krwionośnego. Oprócz tego warto postawić też na jajka ekologiczne, które są wspaniałym źródłem białka i zdrowych kwasów tłuszczowych.
To doskonały pomysł na naprawdę łatwy, ale również smaczny krem do ciasta, który można użyć nie tylko do karpatki, ale również innych wypieków. To dobry wybór również dla początkujących cukierników, którzy szukają patentu na dodatek, który zawsze się uda. Krem jest szybki, łatwy, a poza tym naprawdę pyszny. Ten prosty przepis pozwoli ci go przygotować w kilka chwil z kilku łatwo dostępnych produktów, dzięki czemu nie musisz się martwić o ich cenę.
Alergeny w puszystym kremie do karpatki
Lista alergenów dla puszystego kremu do karpatki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze puszystego kremu do karpatki
To opcja, która dostarcza sporo cukru i ma wysoki indeks glikemiczny, dlatego nie sprawdzi się na co dzień.
Energia i białka
(1160g)
Węglowodany
(1160g)
Tłuszcze
(1160g)
Witaminy
(1160g)
Składniki mineralne
(1160g)
-
mleko,
masło,
jajka,
cukier,
mąka pszenna,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.