Puszyste ciasto ucierane ze śliwkami
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szkl (130 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 1 szkl (160 g)
- Masło (200 g)
- Jajko (4 szt.)
- Śliwki (600 g)
- Cukier (165 g)
Przepis na puszyste ciasto ucierane ze śliwkami krok po kroku
Masło powinno być miękkie.
Nastaw piekarnik na 155 st. C., a blachę wyłóż papierem do pieczenia.
Mąkę przesiej z płaską łyżką proszku do pieczenia oraz skrobią ziemniaczaną.
Żółtka oddziel od białek.
Cukier utrzyj z masłem, aż masa stanie się puszysta i jasna. Można zrobić to mikserem.
Od tej pory używaj trzepaczki lub kuli do ucierania.
Dodaj żółtka i aromat waniliowy - utrzyj.
Dodaj mąkę pszenną i ziemniaczaną z proszkiem do pieczenia - utrzyj.
Na końcu ubij białka ze szczyptą soli i wymieszaj bardzo delikatnie z ciastem.
Jak masa będzie jednolita przekrój na 4 części śliwki. Dodaj owoce do masy i wymieszaj.
Wlej ciasto do blaszki i wstaw do piekarnika.
Piecz godzinę aż patyczek będzie suchy.
Po upieczeniu posyp cukrem pudrem.
-
Ciasto ze śliwkami
-
Placek ze śliwkami
-
Ciasto ze śliwkami i kruszonką
-
Ciasto drożdżowe ze śliwkami
-
Tarta ze śliwkami
-
Kruche ciasto ze śliwkami
-
Ciasto ze śliwkami i budyniem
-
Ciasto ucierane ze śliwkami
-
Kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką
-
Ciasto ze śliwkami i bezą
-
Ciasto śliwkowe
-
Placek ze śliwkami i kruszonką
-
Szybkie ciasto ze śliwkami na oleju
-
Tarta ze śliwkami i kruszonką
-
Kruchy placek ze śliwkami
-
Ciasto kruche ze śliwkami i budyniem
-
Szybki placek ze śliwkami
-
Ciasto czekoladowe ze śliwkami
-
Placek ze śliwkami
Więcej informacji na temat puszystego ciasta ucieranego ze śliwkami
Wiesz, do czego najlepiej pasują śliwki węgierki? Puszyste ciasto ucierane ze śliwkami to jest odpowiedź. Idealne, pyszne, wilgotne i szybkie. Oto właśnie prosty przepis, by wyczarować dobre ciasto. Jeśli zrobisz puszyste ciasto ze śliwkami, to uwierz, że szybko zostanie zjedzone. Placek nie jest zbyt słodki. Dzięki śliwkom węgierkom nabiera odrobiny kwaskowego smaku. Przepis na puszyste ciasto ucierane ze śliwkami to deser, który będzie dobry dla dzieci i dla dorosłych. Dzięki temu prostemu przepisowi zrobisz coś słodkiego w łatwy sposób.
Czy wiesz, jak zrobić puszyste ciasto ucierane ze śliwkami? Przede wszystkim ciasto ucierane jest inaczej nazywane piaskowym. Przepis na puszyste ciasto ucierane ze śliwkami ma taką strukturę przez dodatek ubitej piany z białek. To ona sprawia, że prosty przepis na ciasto ze śliwkami jest idealny. Najlepiej jest ucierać ciasto specjalną kulą do ucierania ciasta.
Ciasto ze śliwkami nadaje się znakomicie, by wziąć je ze sobą do pracy albo dać dzieciom do szkoły. Placek bez problemu zniesie dłuższą podróż. Na co dzień, do kawy w weekend czy może na przyjęciu? Jak najbardziej. To uniwersalny deser, który można podać wszędzie – z okazją czy bez okazji.
Jeśli potrzebujesz prostego przepisu na szybkie i pyszne ciasto, oto właśnie dobry przykład. Puszyste ciasto ucierane ze śliwkami to klasyka sama w sobie. Zawiera tylko proste składniki. Jak zrobić puszyste ciasto ucierane ze śliwkami? Masło musi mieć temperaturę pokojową, więc należy je wcześniej wyjąć z lodówki. Przygotuj piekarnik oraz blaszkę do pieczenia. Na początku utrzyj masło z cukrem. Powinna powstać jasna masa. Możesz użyć miksera, ale dalej warto używać kuli do ucierania albo trzepaczki. Dodaj żółtka oraz aromat waniliowy i utrzyj do połączenia składników, a następnie wsyp przesiane mąki z proszkiem do pieczenia. Teraz znowu należy wszystko utrzeć do połączenia składników. Do przepisu na puszyste ciasto ucierane ze śliwkami na samym końcu trzeba dodać ubite białka. Wszystko trzeba wymieszać za pomocą łyżki. Śliwki węgierki pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do ciasta, wymieszaj delikatnie. Wylej ciasto do blaszki i upiecz je do suchego patyczka. Ważne jest, by nie piec ciasta zbyt długo. Jak tylko zobaczysz, że patyczek jest suchy – skończ pieczenie. To dzięki temu placek będzie mokry.
Puszyste ciasto ucierane ze śliwkami posyp po ostudzeniu cukrem pudrem. W prosty sposób możesz mieć pyszny deser na każdy dzień.
*Jeżeli nie masz aromatu, ciasto będzie dobre też bez niego. Polecam także dodać cynamon albo aromat cytrynowy.
Alergeny w puszystym cieście ucieranym ze śliwkami
Lista alergenów dla puszystego ciasta ucieranego ze śliwkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze puszystego ciasta ucieranego ze śliwkami
Śliwki zawierają dużą ilość polifenoli. Dzięki nim obniżasz ryzyko nowotworów. Mają też wysoką zawartość witaminy E, a także A. Poprzez masło, które znajduje się w przepisie, zawiera on dużą ilość kwasów tłuszczowych nasyconych (nadmiaru należy się wystrzegać).
Energia i białka
(105g)
Węglowodany
(105g)
Tłuszcze
(105g)
Witaminy
(105g)
Składniki mineralne
(105g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.