Puree ziemniaczane z chrzanem
- Ziemniaki późne (500 g)
- Chrzan - tarty (15 g)
- Mleko 3,2% (250 ml)
- Masło (20 g)
Przepis na puree ziemniaczane z chrzanem krok po kroku
Ziemniaki obierz i umyj. Pokrój na mniejsze kawałki.
Do gotującej wody dodaj łyżkę soli i wrzuć ziemniaki. Gotuj do całkowitej miękkości ok.20 min.
Odcedź ziemniaki. Dodaj chrzan i masło.
Wszystko razem porządnie zmiksuj blenderem na gładką masę, podawaj jako dodatek do dań głównych.
-
Puree ziemniaczane
-
Puree z dyni
-
Puree z kalafiora
-
Puree z ziemniaków
-
Puree z batata
-
Puree z groszku
-
Puree z selera
-
Puree z marchewki
-
Puree z brokułów
-
Puree z zielonego groszku
-
Ziemniaki duszone
-
Puree ziemniaczane z cebulą
-
Puree z topinamburu
-
Mus dyniowy
-
Zapiekanka z puree ziemniaczanym i mięsem mielonym
-
Puree
Więcej informacji na temat puree ziemniaczanego z chrzanem
Puree ziemniaczane z chrzanem to opcja idealna na co dzień. Jest proste w przygotowaniu, a przy okazji niezwykle ciekawe. Będzie dobrą opcją również na święta. Dlaczego? Bo to właśnie wtedy chrzan króluje w naszych kuchniach. Choć nie warto ograniczać jego udziału do tych kilku dni. Zamiast tego, sięgnij po smaczny pomysł na chrzanowe puree i odmień nawet najnudniejszy obiad.
Przepis na puree ziemniaczane z chrzanem to świetna opcja dla wszystkich osób, którym znudziły się tradycyjne ziemniaczki. Takie puree jest niezwykle smaczne. Za jego smak odpowiada oczywiście chrzan. Wspaniale łączy się on z ziemniakami. To dlatego, że mają one neutralny smak, który przy małym dodatku chrzanu staje się bardziej wyrazisty. To połączenie na myśl od razu przywodzi wielkanocne dania - żurek z ziemniakami i chrzanem czy smaczne sałatki. Jednak możesz eksperymentować w ten sposób również w trakcie tradycyjnych obiadów. Dodatek takiego puree na talerzu doskonale ożywi każdą kompozycję smakową. Świetnie sprawdza się na przykład z mięsem - nieważne czy to kotlet schabowy, czy mielone. Zjedzone z takimi ziemniaczkami będą smakować jeszcze lepiej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić puree ziemniaczane z chrzanem, by było pyszne i dobre nawet dla początkujących, ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. To najlepsze puree dla miłośników ostrego smaku. Nie musi się on pojawiać na naszych talerzach przy pomocy dodatku chilli, nasz polski chrzan również doskonale się tutaj sprawdza. Podaj je do obiadu, a zobaczysz, jak pomaga zaostrzyć apetyty. Chrzan to niezwykle aromatyczna i silna przyprawa. Dlatego pamiętaj, by używać go tylko w małych ilościach. Warto wiedzieć, że chrzan to prawdziwa skarbnica prozdrowotnych składników. W chrzanie znajdziemy składniki mineralne, takie jak potas, magnez, fosfor, wapń, a także kwas foliowy i witaminę C. Na uwagę zasługują cenne związki roślinne, w tym glukozynolany, które rozkładają się na izotiocyjaniany i mogą chronić przed infekcjami oraz mieć działanie profilaktyczne w przypadku nowotworów.
Alergeny w puree ziemniaczanym z chrzanem
Lista alergenów dla puree ziemniaczanego z chrzanem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
W przepisie na puree ziemniaczane z chrzanem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- chrzan tarty
Wartości odżywcze puree ziemniaczanego z chrzanem
To zdrowy dodatek, który dostarczy dużo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(262g)
Węglowodany
(262g)
Tłuszcze
(262g)
Witaminy
(262g)
Składniki mineralne
(262g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.