Puree ziemniaczane z cebulą
- Ziemniaki późne (360 g)
- Cebula (100 g)
- Śmietanka kremowa 36% (45 ml)
- Masło (10 g)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
Przepis na puree ziemniaczane z cebulą krok po kroku
Ziemniaki umyj, obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Ugotuj do miękkości.
Cebulę obierz, pokrój w drobną kostkę. Podsmaż na rozgrzanej oliwie do złocistego koloru.
Ziemniaki odcedź i pozostaw w garnku, dodaj śmietankę, masło i cebulę.
Całość zblenduj na gładką masę przy pomocy blendera.
-
Puree ziemniaczane
-
Puree z dyni
-
Puree z kalafiora
-
Puree z ziemniaków
-
Puree z batata
-
Puree z groszku
-
Puree z selera
-
Puree z marchewki
-
Puree z brokułów
-
Puree z zielonego groszku
-
Ziemniaki duszone
-
Puree z topinamburu
-
Mus dyniowy
-
Puree ziemniaczane z chrzanem
-
Zapiekanka z puree ziemniaczanym i mięsem mielonym
-
Puree
Więcej informacji na temat puree ziemniaczanego z cebulą
Puree ziemniaczane z cebulą to jeden z tych przepisów, obok których ciężko przejść obojętnie. Jest smaczne, lekkie, pełne aromatu, a przy okazji niezwykle proste.
Przepis na puree ziemniaczane z cebulą to doskonały pomysł na smaczny dodatek do obiadu. Pasuje zarówno do dań mięsnych, jak i jarskich. Ziemniaki w takim wydaniu zachwycają smakiem. Same w sobie są niezwykle delikatne i kremowe. W połączeniu z aromatyczną cebulką tworzą duet doskonały. Jeśli kochasz puree w tradycyjnej wersji, ta z cebulą też przypadnie Ci do gustu. Puree pięknie prezentuje się na talerzu, zwłaszcza gdy udekorujemy je zieleniną np. koperkiem. Brakuje Ci pomysłu jak wykorzystać ziemniaki na co dzień? Przychodzę z pomocą! Ten pomysł świetnie odmieni każdy nudny obiad. Wystarczy, że połączysz go z dowolnym proteinowym dodatkiem. Ziemniaki królują w polskiej kuchni, nic dziwnego, są tanie, a przy tym naprawdę uniwersalne. Ten przepis jest jednym ze sposobów na ciekawe ich wykorzystanie. Jeśli szukasz efektu wow, możesz do całości dodać sporo pieprzu, dzięki temu całość nabierze bardziej ostrego charakteru.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić puree ziemniaczane z cebulą, by było szybkie, łatwe i pyszne, to ten sprawdzony przepis będzie dobrym wyborem. By przygotować ten przepis nie potrzebujesz dużej ilości składników. Głównymi są oczywiście ziemniaki i cebula. To główne produkty polskiej kuchni, dlatego można z całą pewnością stwierdzić, że to danie może być jej filarem. Puree jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ziemniaków z wody, które, choć dobre nie są zbyt interesujące. Przez co wielu osobom się nudzą. Jeśli szukasz dodatku do dań głównych, który wniesie nieco świeżości, a przy okazji wciąż będzie tradycyjny, to puree sprawdzi się idealnie. Nie zwlekaj i wypróbuj je już dziś! Możesz połączyć je z ulubionym kotletem schabowym, mielonymi czy pulpecikami z ryby. Doskonale sprawdzą się również w towarzystwie roślinnych burgerów. To dodatek niezwykle uniwersalny. Czy wypróbujesz go na swoim rodzinnym stole?
Alergeny w puree ziemniaczanym z cebulą
Lista alergenów dla puree ziemniaczanego z cebulą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
- Masło
Wartości odżywcze puree ziemniaczanego z cebulą
To opcja, która jest zdrowa, choć dość kaloryczna, dlatego powinny na nią uważać osoby na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(177g)
Węglowodany
(177g)
Tłuszcze
(177g)
Witaminy
(177g)
Składniki mineralne
(177g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.