Pularda
- Kura / puladra - 1 sztuka (2000 g)
- Musztarda - 2 łyżki (20 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
- Miód - 1 łyżka (10 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Jabłko - 2 sztuki (200 g)
Przepis na pularda krok po kroku
Musztardę wymieszaj z olejem i miodem. Natrzyj kurę i odstaw do lodówki na całą noc.
Przełóż kurę do brytfanki.
Obok mięsa ułóż pokrojoną w czwartki cebulę i jabłka.
Dodaj zioła i wstaw kurę do piekarnika, piecz 2 godziny w 180 st. C.
W czasie pieczenia podlewaj mięso sosem i masłem.
Więcej informacji na temat pularda
Pularda to młoda, nierozwinięta płciowo kura, której usunięto jajniki, tuczona w określony sposób celem uzyskania delikatnego i kruchego mięsa. Potrawę przygotowaną na bazie jej mięsa, także nazywa się pulardą. Najsmaczniejsze są kury o wadze 1,2–1,5 kg, bite w wieku 9-10 tygodni. Ich mięso jest delikatne, marmurkowato przerośnięte tłuszczem. Skóra jest zabarwiona żółto ze względu na grubszą warstwę podskórnej tkanki tłuszczowej.
Należy ona do drobiu, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych.
Zatem, jak zrobić pulardę?
Do jej przygotowania będziesz potrzebować tylko kurę, młodą pulardę, cebulę, jabłka, masło, olej, musztardę i miód. Pamiętaj, aby korzystać z miodu dobrej jakości, powinien być on przechowywany w szklanym słoiku. Prawdziwy miód poznasz po tym, że ulega krystalizacji, czyli tworzą się charakterystyczne grudki. Miód, który zawsze jest idealnie leisty, może być po prostu sztuczny, warto dołożyć kilka złotych i postawić na prawdziwy miód, dobrej jakości.
W pierwszej kolejności musztardę wymieszaj z olejem i miodem. Natrzyj kurę i odstaw do lodówki na całą noc. Przełóż kurę do brytfanki. Obok mięsa ułóż pokrojoną w czwartki cebulę i jabłka. Dodaj zioła i wstaw kurę do piekarnika, piecz 2 godziny w 180 stopniach. W czasie pieczenia podlewaj mięso sosem i masłem.
Po tym czasie nasza pularda jest dobra do spożycia i pyszna w smaku. Będzie to idealny pomysł na obiad dla całej Twojej rodziny. Danie z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich przybyłych gościach.
Skoro już znasz mój przepis na pulardę, wykorzystaj go i przekonaj się, jak smaczna jest drobiowa pularda.
Mój sprawdzony przepis podawaj np. z ziemniaczanym puree i porcją świeżych warzyw, wtedy pularda z kurczaka będzie najlepsza.
Alergeny w pularda
Lista alergenów dla pularda przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze pularda
Czas gotowania drobiu w całość zależy od ich masy. Pamiętaj o tym.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.