Pudding chia
- Napój kokosowy słodzony z wapniem i witaminami (mleko kokosowe) - 1 szklanka (250 ml)
- Maliny mrożone - 1 szklanka (150 g)
- Nasiona chia - 4 łyżki (40 g)
Przepis na pudding chia krok po kroku
Mleko podgrzej w rondelku. Dodaj do niego nasiona chia i zagotuj.
Mleko z nasionami odstaw do lodówki na 1 godzinę.
Maliny podgrzej w rondelku, by się rozpadły i wytworzyły mus.
Przełóż je do przezroczystych wysokich naczyń i umieść na spodzie.
Na wierzch wylej pudding chia. Wstaw na 10 minut do lodówki.
Gotowy deser udekoruj listkami mięty.
Więcej informacji na temat puddingu chia
Pudding chia to pyszny i lekki deser, który na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zdrowych słodkości. Ma niewiele kalorii, a przy tym dostarcza wielu cennych składników odżywczych, dlatego będzie przekąską idealną dla osób na diecie. Na pewno sprawdzi się także na diecie wegetariańskiej, a po zamianie słodzika nawet na wegańskiej.
Nasiona chia, które stanowią bazę tego produktu są cennym, choć wciąż nieco egzotycznym produktem. Zawierają zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a zwłaszcza układu odpornościowego i nerwowego. Mają także bardzo dużo błonnika, dlatego usprawniają procesy trawienne w organizmie i pozwalają na obniżenie poziomu złego cholesterolu we krwi. Te małe nasionka, choć bardzo niepozorne, skrywają w sobie wiele cennych składników mineralnych, dlatego dobrze, by gościły w naszej diecie a co dzień. Przepis na pudding z ich udziałem jest świetnym sposobem na ich wykorzystanie w smaczny i szybki sposób.
Przepis na pudding chia jest niezwykle łatwy i zabiera naprawdę mało czasu. Pozwala na stworzenie naprawdę smacznej przekąski w ekspresowym czasie, która nie tylko pięknie wygląda, ale również jest zdrowa. Z tym przepisem poradzą sobie początkujący kucharze, a także najmłodsi domownicy. W dodatku ten przepis zawsze się udaje i nie potrzeba do niego żadnych specjalnych umiejętności.
To danie robi się z mlekiem roślinnym, gdyż taka wersja najlepiej smakuje. Warto wybrać napój kokosowy, który będzie miał doskonały smak, który świetnie współgra z nasionami chia i pysznym malinowym musem. Oczywiście do przygotowania można użyć również innych owoców. Świetnie sprawdzą się te bardziej egzotyczne jak mango czy ananas.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić deser z nasion chia, który będzie smakował wybornie i pozwoli ci na cieszenie się słodkościami w zdrowym stylu, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Dowiesz się z niego jak przygotować chia pudding, który ma idealną formę i smak. Ten deser z mlekiem kokosowym jest tak pyszny, że przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, ale także najmłodszym domownikom. To świetny pomysł na wartościową przekąskę, która kusi pięknym wyglądem i wspaniałym smakiem.
Alergeny w puddingu chia
Lista alergenów dla puddingu chia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pudding chia
Wartości odżywcze puddingu chia
To świetny i zdrowy deser, jednak osoby z cukrzycą i insulinooporością powinny zamienić miód na słodzik, by mogły spokojnie się nim cieszyć. Chia zawierają NNKT, które wpływają pozytywnie na układ krwionośny i nerwowy.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.