Pstrąg z piekarnika
- Pstrąg filet - 2 szt (460 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (30 g)
- Rozmaryn świeży - 2 gałązki (16 g)
Przepis na pstrąga z piekarnika krok po kroku
Pstrąga oczyść, delikatnie osusz, posyp solą, pieprzem i skrop sokiem z cytryny. Ryby natnij delikatnie nożem z jednej strony. Do każdego nacięcia włóż po 1 ząbku czosnku.
W miseczce zmieszaj ze sobą oliwę, zioła prowansalskie, chili i odrobinę soli. Powstałą mieszanką natrzyj porządnie ryby i wstaw je do lodówki na 20 minut.
W naczyniu żaroodpornym ułóż ryby i przykryj je gałązkami rozmarynu.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 20 minut.
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg
-
Pstrag z grilla
-
Pstrąg pieczony w folii
-
Pstrąg w galarecie
-
Pstrąg smażony
-
Pstrąg wędzony
-
Pstrąg z patelni
-
Pstrąg łososiowy z piekarnika
-
Pstrąg łososiowy pieczony
-
Filet z pstrąga
-
Pstrąg smażony na patelni
-
Pstrąg na parze
-
Sałatka z wędzonym pstrągiem
-
Pasta z wędzonego pstrąga
-
Pstrąg pieczony z warzywami
-
Pstrąg z grilla elektrycznego
-
Pstrąg smażony na maśle
-
Pstrąg
Więcej informacji na temat pstrąga z piekarnika
Pstrąg z piekarnika to sposób na pyszną rybę, chrupiącą z wierzchu, a delikatną w środku. Całość jest niezwykle aromatyczna, ze względu na duży dodatek ziół. To wspaniały wybór na obiad czy kolację. Sprawdzi się na diecie redukcyjnej, ale również dla osób, które dbają o zbilansowane menu. Świetnie komponuje się z ziemniakami z wody i pieczonymi warzywami.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pstrąga pieczonego w piekarniku, by był naprawdę pyszny, a przy tym zdrowy, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest bardzo łatwa, dlatego sprawdzi się nawet dla osób, które jeszcze nigdy nie przygotowywały tej ryby. To receptura niezbyt skomplikowana, więc dobrze sprawdzi się nawet dla osób zabieganych.
Przepis na pstrąga z piekarnika pozwala na przygotowanie nie tylko smacznej, ale również bardzo zdrowej ryby. To danie sprawdzi się w codziennej diecie ze względu na dużą zawartość białka i zdrowych kwasów tłuszczowych, a niską kaloryczność. Można ją spokojnie wykorzystać jako część posiłku osób z cukrzycą i insulinoopornością, gdyż ma bardzo niski indeks glikemiczny, połączona z kaszą gryczaną i sałatą będzie idealnym wyborem. Całość nie dostarcza również glutenu. Będzie dobrym wyborem nawet na diecie ketogenicznej, ponieważ zawiera niezwykle mało węglowodanów.
W tym przepisie najlepiej sprawdzi się cały pstrąg. Tak upieczone mięso jest delikatne, ale bardzo soczyste. Przy przygotowaniu ryby można pozbyć się głów i ogonów, które stanowią świetną bazę do przygotowania zupy. Choć w przepisie dodaje się oliwy z oliwek, to jednak można zrobić całość bez tłuszczu. W takiej opcji będzie miała jeszcze mniej kalorii. To danie, które pozwala dostarczyć odpowiedniej ilości kwasów Omega 3, które wspaniale wpływają na zdrowie układu krwionośnego, a także nerwowego.
Jeżeli szukasz inspiracji na to jak upiec pstrąga w piekarniku, by był naprawdę smaczny, a przy tym stanowił świetną opcję na obiad, to ten przepis sprawdzi się fantastycznie. To dobry wybór dla pescowegetarian, ale nie tylko. Całość jest bardzo smaczna i pełna aromatu, z względu na spory dodatek ziół.
Alergeny w pstrągu z piekarnika
Lista alergenów dla pstrąga z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pstrąg filet
Wartości odżywcze pstrąga z piekarnika
To danie świetnie sprawdzi się na co dzień, gdyż jest pełne białka, zdrowych tłuszczy i witamin.
Energia i białka
(283g)
Węglowodany
(283g)
Tłuszcze
(283g)
Witaminy
(283g)
Składniki mineralne
(283g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.