Pstrąg z patelni
- Pstrąg tęczowy filet - 2 filety (500 g)
- Cytryna - 1 szt (80 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na pstrąga z patelni krok po kroku
Rybę opłucz i pokrój na mniejsze kawałki.
Każdy kawałek skrop sokiem z cytryny, dopraw solą, czosnkiem i pieprzem.
Na patelni grillowej rozgrzej oliwę i połóż na niej kawałki ryby.
Cytrynę sparz i pokrój w plastry, całość ułóż na i obok kawałków ryby.
Rybę posyp ziołami.
Smaż rybę przez 5 minut z każdej strony.
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Pstrąg
-
Pstrag z grilla
-
Pstrąg pieczony w folii
-
Pstrąg w galarecie
-
Pstrąg smażony
-
Pstrąg wędzony
-
Pstrąg łososiowy z piekarnika
-
Pstrąg łososiowy pieczony
-
Filet z pstrąga
-
Pstrąg smażony na patelni
-
Pstrąg na parze
-
Sałatka z wędzonym pstrągiem
-
Pasta z wędzonego pstrąga
-
Pstrąg pieczony z warzywami
-
Pstrąg z grilla elektrycznego
-
Pstrąg smażony na maśle
-
Pstrąg
Więcej informacji na temat pstrąga z patelni
Pstrąg z patelni to danie, które zaskakuje wspaniałym smakiem i aromatem. Ryba przygotowana w taki sposób zachęci nawet najbardziej sceptycznie nastawione do niej osoby. To dlatego, że ryba smażona na patelni smakuje wybornie i orzeźwiająco. Jest świetnym wyborem na smaczny obiad czy kolację. Można ją podawać z ziemniakami, ryżem lub kaszą. Jednak świetnie smakuje również bez żadnych dodatków. To zdrowy wybór.
Do jej wykonania najlepiej sprawdzi się pstrąg tęczowy, który wyglądem mięsa przypomina łososia. Tak jest również pod względem smakowym. Ta ryba od niedawna staje się coraz bardziej popularna ze względu na dobrą cenę, a także jakość. Świetnie sprawdzi się w prawie każdym rybnym daniu, w tym również. To bardzo zdrowa ryba, która dostarcza naprawdę dużo Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych z rodziny Omega 3. Jest to niezwykle ważne, gdyż te tłuszcze zwalczają stan zapalny w organizmie i są niezbędne do utrzymania zdrowia. Jednak składnik ten pojawia się w diecie bardzo rzadko, dlatego warto jest skorzystać z tego pysznego przepisu na pstrąga tęczowego, który zawiera go dość sporo.
Przepis na pstrąga z patelni jest niezwykle łatwy, a przy tym bardzo szybki. W ekspresowym tempie pozwala przygotować posiłek jak z najlepszej restauracji. W dodatku jest on niezwykle zdrowy, gdyż zawiera korzystne kwasy tłuszczowe, selen, cynk i witaminę D. To świetna opcja dla osób na diecie redukcyjnej, a także wszystkich którzy chcą zadbać o prawidłowe menu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pstrąga tęczowego na patelni, który swoim smakiem skradnie wiele serc, to ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę. Ryba, która z niego powstaje jest niezwykle miękka i soczysta. Mięso jest kruche i rozpływa się w ustach. Z tego przepisu dowiesz się jak usmażyć pstrąga na patelni, by był jak najzdrowszy, a przy tym naprawdę smaczny. W otoczeniu grillowanych cytryn i świeżych ziół prezentuje się naprawdę apetycznie i dekoracyjnie.
Dowiesz się również jak długo smażyć rybę, by nie była gumowa, niesmaczna czy przypalona. W wersji z przepisu nie tarci zbyt dużo swoich cennych składników, dlatego wspiera zdrowie.
Alergeny w pstrągu z patelni
Lista alergenów dla pstrąga z patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pstrąg tęczowy filet
Wartości odżywcze pstrąga z patelni
To bardzo zdrowa propozycja na posiłek. Pstrąg zawiera sporo kwasów tłuszczowych Omega 3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Energia i białka
(156g)
Węglowodany
(156g)
Tłuszcze
(156g)
Witaminy
(156g)
Składniki mineralne
(156g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.