Pstrąg smażony na patelni
- Pstrąg filet (600 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 4 płaskie łyżki stołowe (40 g)
- Sok z cytryny (20 ml)
- Olej rzepakowy - 4 łyżki stołowe (40 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
Przepis na pstrąga smażonego na patelni krok po kroku
Filety z pstrąga umyj pod bieżącą wodą, osusz ręcznikiem papierowym.
Filety natrzyj solą, pieprzem, czosnkiem przeciśniętym przez praskę oraz skrop sokiem z cytryny.
Następnie filety pstrąga odłóż do lodówki na 30 minut.
Na patelni rozgrzej olej.
Filety obtocz w mące i smaż na rozgrzanym oleju z dwóch stron do uzyskania złotego koloru (około 7-8 minut na stronę).
Gotową rybę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu z ulubionymi dodatkami.
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Pstrąg
-
Pstrag z grilla
-
Pstrąg pieczony w folii
-
Pstrąg w galarecie
-
Pstrąg smażony
-
Pstrąg wędzony
-
Pstrąg z patelni
-
Pstrąg łososiowy z piekarnika
-
Pstrąg łososiowy pieczony
-
Filet z pstrąga
-
Pstrąg na parze
-
Sałatka z wędzonym pstrągiem
-
Pasta z wędzonego pstrąga
-
Pstrąg pieczony z warzywami
-
Pstrąg z grilla elektrycznego
-
Pstrąg smażony na maśle
-
Pstrąg
Więcej informacji na temat pstrąga smażonego na patelni
Pstrąg smażony na patelni to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Pyszny pstrąg smażony doskonale smakuje z dodatkiem frytek oraz surówek przygotowanych na bazie świeżych, sezonowych warzyw. Sprawdzony przepis na pstrąga smażonego na patelni jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania dania niezbędne będą następujące produkty spożywcze: filet z pstrąga, mąka pszenna, sok z cytryny, olej rzepakowy, czosnek, sól oraz pieprz. Pstrąga możesz przygotować w całości lub wykorzystać filet.
Jak zrobić pstrąga smażonego na patelni? Filety z pstrąga umyj pod bieżącą wodą, osusz ręcznikiem papierowym. Filety natrzyj solą, pieprzem, czosnkiem przeciśniętym przez praskę oraz skrop sokiem z cytryny. Następnie filety pstrąga odłóż do lodówki na 30 minut. Na patelni rozgrzej olej. Filety obtocz w mące i smaż na rozgrzanym oleju z dwóch stron do uzyskania złotego koloru (około 7-8 minut na stronę). Gotową rybę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu z ulubionymi dodatkami.
Pstrąg jest rybą tłustą, zawiera spore ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3, które są niezmiernie ważne dla naszego zdrowia. Wspomagają pracę serca oraz układu krwionośnego, pomagają zmniejszać stężenie frakcji LDL cholesterolu i podnoszą stężenie frakcji HDL. Pstrąg jest również źródłem pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego. Białko bierze udział w wielu ważnych reakcjach w naszym organizmie, przede wszystkim jest budulcem naszych komórek.
Podsumowując smaczny pstrąg smażony świetnie sprawdzi się podany jako obiad dla rodziny. Pstrąg smażony jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Pstrąg zawiera spore ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu krwionośnego. Aby danie było mniej kaloryczne warto przygotować pstrąga w piekarniku lub ugotować go na parze. Pstrąg doskonale smakuje z dodatkiem pieczonych ziemniaków oraz surówek przygotowanych na bazie kapusty.
Alergeny w pstrągu smażonym na patelni
Lista alergenów dla pstrąga smażonego na patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pstrąg filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze pstrąga smażonego na patelni
Pstrąg smażony na patelni to doskonała propozycja na smaczny dodatek obiadowy. Mięso pstrąga stanowi doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcje organizmu. Ryba zawiera spore ilości białka, niezbędnego budulca naszego organizmu. Ryby powinniśmy spożywać jak najczęściej to możliwe.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.