Pstrąg na parze
- Pstrąg filet - 2 szt (460 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na pstrąga na parze krok po kroku
Pstrąga opłucz, delikatnie osusz, posyp solą, pieprzem i skrop sokiem z cytryny. Ryby natnij delikatnie nożem z jednej strony.
W miseczce zmieszaj oliwę, sól, pieprz, pieprz cytrynowy i zioła prowansalskie. Podaną mieszankę wetrzyj w rybę i włóż całość do lodówki na 20 minut.
W dużym garnku zagotuj wodę i włóż do niego naczynie do gotowania na parze.
Ułóż w nim ryby i gotuj rybę przez 25 minut.
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Pstrąg
-
Pstrag z grilla
-
Pstrąg pieczony w folii
-
Pstrąg w galarecie
-
Pstrąg smażony
-
Pstrąg wędzony
-
Pstrąg z patelni
-
Pstrąg łososiowy z piekarnika
-
Pstrąg łososiowy pieczony
-
Filet z pstrąga
-
Pstrąg smażony na patelni
-
Sałatka z wędzonym pstrągiem
-
Pasta z wędzonego pstrąga
-
Pstrąg pieczony z warzywami
-
Pstrąg z grilla elektrycznego
-
Pstrąg smażony na maśle
-
Pstrąg
Więcej informacji na temat pstrąga na parze
Pstrąg na parze to wspaniały pomysł na niezwykle lekkostrawne danie, które smakuje obłędnie. To dzięki wspaniałemu połączeniu ziół i cytryny, które idealnie komponują się z rybą. To danie na pewno przypadnie do gustu miłośnikom rybnych potraw. Tak przygotowany pstrąg jest bardzo delikatny, aksamitny i miękki. Rozpływa się w ustach. Sprawdzi się na obiad dla całej rodziny.
Przepis na pstrąga na parze jest niezwykle łatwy dlatego poradzą sobie z nim nawet początkujący kucharze. Całość jest pełna smaku i aromatu, więc wspaniale sprawdzi się na szybki posiłek. To dobry wybór dla wszystkich dbających o zdrowe i zbilansowane menu. W takim wydaniu ryba jest naprawdę zdrowym wyborem.
Pstrąg na parze to bardzo dietetyczny wybór, gdyż dzięki odpowiedniej obróbce termicznej jest naprawdę lekkostrawny. Całość pozytywnie wpływa na układ pokarmowy, dzięki czemu może być pomysłem na posiłek, nawet dla osób mających problem z trawieniem. Choć jest to opcja bardzo delikatna, to jednak wcale nie jest nudna. To dzięki dość sporej zawartości ziół w daniu, które nadają rybie wspaniałego smaku. To naprawdę dobry wybór na pyszny posiłek, pełen smaku i bardzo zdrowy. Ryby wciąż goszczą w menu zdecydowanie za rzadko, a są skarbnicą wielu prozdrowotnych substancji. Warto włączyć je do swojego jadłospisu, a ten przepis pozwala to zrobić w naprawdę smaczny sposób. Pstrąg jest rybą o dość niskiej kaloryczności, za to dostarcza bardzo dużo pełnowartościowego białka i dobrych tłuszczów, wśród nich możemy znaleźć kwasy tłuszczowe z rodziny Omega 3. To substancje, które wspierają pracę układu krwionośnego, a także nerwowego i odpornościowego. Dodatkowo, pstrąg jest też dobrym źródłem wapnia, magnezu, selenu, żelaza czy fosforu pierwiastków bez których organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Dlatego dobrze jest wybierać ten gatunek ryby, choć nie jest ona tak tania.
Z tego przepisu dowiesz się jak zrobić dorsza na parze, by był nie tylko zdrowy i lekkostrawny, ale również bardzo smaczny. Tak przygotowany, stanowi świetny pomysł na wspaniałą kolację, ale również na obiad. Dobrze połączyć go z gotowanymi ziemniakami lub ryżem. Sprawdzi się również dla dzieci, gdyż jest gotowany na parze, dlatego całość jest niezwykle łagodna.
Alergeny w pstrągu na parze
Lista alergenów dla pstrąga na parze przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pstrąg filet
Wartości odżywcze pstrąga na parze
To bardzo zdrowa i lekka propozycja, świetnie sprawdzi się na diecie redukcyjnej i lekkostrawnej. Dostarcza sporo białka i zdrowych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(253g)
Węglowodany
(253g)
Tłuszcze
(253g)
Witaminy
(253g)
Składniki mineralne
(253g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.