Pstrąg łososiowy pieczony
- Pstrąg filet - łososiowy (750 g)
- Cytryna - 1 mała sztuka (70 g)
Przepis na pstrąga łososiowego pieczonego krok po kroku
Filet z pstrąga dokładnie umyj, osusz ręcznikiem papierowym i ułóż w naczyniu żaroodpornym.
Cytrynę wyszoruj, sparz wrzątkiem i pokrój na grube plastry.
Rybę posyp solą, pieprzem oraz ułóż na niej po kilka plastrów cytryny, oraz gałązki rozmarynu.
Rybę piecz w piekarniku nagrzanym do 190 st. C bez termoobiegu przez około 20 minut.
Upieczoną rybę podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Pstrąg
-
Pstrag z grilla
-
Pstrąg pieczony w folii
-
Pstrąg w galarecie
-
Pstrąg smażony
-
Pstrąg wędzony
-
Pstrąg z patelni
-
Pstrąg łososiowy z piekarnika
-
Filet z pstrąga
-
Pstrąg smażony na patelni
-
Pstrąg na parze
-
Sałatka z wędzonym pstrągiem
-
Pasta z wędzonego pstrąga
-
Pstrąg pieczony z warzywami
-
Pstrąg z grilla elektrycznego
-
Pstrąg smażony na maśle
-
Pstrąg
Więcej informacji na temat pstrąga łososiowego pieczonego
Pstrąg łososiowy pieczony to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Pyszny pstrąg świetnie smakuje z dodatkiem ugotowanych ziemniaków oraz surówki przygotowanej na bazie kapusty białej lub kiszonej. Przepis na pieczonego pstrąga łososiowego jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania dania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: filet pstrąga łososiowego, cytryna, sól, pieprz oraz rozmaryn. Pstrąga możesz upiec również w całości z masłem i pietruszką.
A jak upiec pstrąga łososiowego? Filet z pstrąga dokładnie umyj, osusz ręcznikiem papierowym i ułóż w naczyniu żaroodpornym. Cytrynę wyszoruj, sparz wrzątkiem i pokrój na grube plastry. Rybę posyp solą, pieprzem oraz ułóż na niej po kilka plastrów cytryny, oraz gałązki rozmarynu. Rybę piecz w piekarniku nagrzanym do 190°C bez termoobiegu przez około 20 minut. Upieczoną rybę podawaj z ulubionymi dodatkami.
Pstrąg zaliczany jest do ryb drapieżnych z rodziny łososiowatych. Ryba ta zawiera spore ilości witamin oraz składników mineralnych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. W pstrągu znajdziemy spore ilości białka, które jest łatwo przyswajalne. Dodatkowo pstrąg stanowi bogactwo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 korzystanie wpływa na pracę układu krążenia, pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi. W pstrągu znajdziemy również niektóre witaminy z grupy B, witaminę A, witaminę E, witaminę K oraz witaminę D. Do składników mineralnych obecnych w pstrągu możemy zaliczyć wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, cynk, miedź oraz selen.
Podsumowując: wiesz już, jak zrobić pstrąga łososiowego pieczonego w piekarniku. Pyszny pstrąg stanowi doskonałą propozycję na danie obiadowe dla całej rodziny. Pstrąg pieczony jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i warto podać go z dodatkiem ziemniaków gotowanych lub frytek oraz surówką z kapusty kiszonej. Produkty niezbędne do wykonania dania dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w pstrągu łososiowym pieczonym
Lista alergenów dla pstrąga łososiowego pieczonego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Pstrąg filet
Wartości odżywcze pstrąga łososiowego pieczonego
Pstrąg łososiowy pieczony to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Pstrąg stanowi doskonałe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego warto włączyć go do jadłospisu.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Witaminy
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.