Przepisy z malaksera

Malakser - najlepsze przepisy
Przepisy z malaksera

Przepisy z malaksera to bardzo dobra propozycja na przyspieszenie pracy w kuchni. W malakserze możemy rozdrobnić wiele różnych składników spożywczych. Umożliwia nam też szybsze mieszanie i miksowanie składników. Przepisy na potrawy z malaksera są proste i nie wymagają wiele poświęconego czasu. Jeśli jesteś więc osobą, która nie ma czasu ale lubi gotować - malakser będzie stanowił idealne urządzenie wspomagające pracę w kuchni.

Przepisy z malaksera – zbiór pomysłów na dania przygotowane w malakserze

Malakser daje nam wiele ciekawych możliwości jeśli chodzi o przygotowanie posiłków. Dania z malaksera należy poddać jeszcze obróbce termicznej, a samo urządzenie pomaga przygotować w krótkim czasie składniki spożywcze do poddania konkretnej obróbce. Malakser pozwala mieszać, siekać, rozdrabniać - dlatego potrawy przygotowane z jego pomocą są szybkie i pozwalają zachować porządek w kuchni, co dla każdej Pani lub Pana domu jest niezmiernie ważne. Malakser nie zajmuje dużo miejsca na kuchennej szafce, a jego czyszczenie jest bardzo proste. Droższe malaksery mają także wyjątkowy design - co pozwala na przechowywanie urządzenia na blacie kuchennym na co dzień.

Malakser – co to takiego?

Malakser to urządzenie elektryczne, które porównać możemy do robota kuchennego. Jego główną funkcją jest siekanie, krojenie i rozdrabnianie warzyw oraz owoców. Niektóre z nich mają dodatkowo funkcje wyrabiania i ugniatania ciasta. Niektóre malaksery umożliwiają także miksowanie składników. Ceny malakserów zaczynają się od kilkuset złotych i rosną w zależności od mocy i wyposażenia urządzenia. Malakser można zaliczyć do robotów wielofunkcyjnych. Niektóre modele mają bardzo rozbudowaną ofertę dołączonych końcówek różnego rodzaju, które zastąpią niejedno urządzenie kuchenne.

Rodzaje malakserów

Wyróżnić możemy względnie dwa rodzaje urządzenia jakim jest malakser:

  • malakser wolnostojący – jest to samodzielne urządzenie, podobne wyglądem do robota kuchennego. Posiada wiele różnych końcówek pozwalających na wykonanie wielu ciekawych dań i dodatków do nich. Ceny malakserów wolnostojących wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wpływ na cenę ma moc urządzenia oraz funkcje jakie posiada.
  • malakser dołączony do blendera – jest to dołączony do blendera malakser, posiada najczęściej funkcję siekania warzyw i mieszania produktów. Jego moc nie jest zbyt duża, posiada też zazwyczaj mały pojemnik, więc nie można w nim przygotować dużej ilości potrawy. Jego zaletą jest niska cena oraz to że zajmuje mało miejsca.

Dania z malaksera – jakie potrawy można przygotować?

Malakser to urządzenie dające wiele ciekawych możliwości w przygotowaniu dań. W malakserze można przygotować różnego rodzaju pasty warzywne i mięsne, a także kremy orzechowe. Wystarczy przygotować składniki, które muszą być poddane obróbce cieplnej przed zmieleniem. Domowe pasty orzechowe są doskonałą i zdrową alternatywą dla gotowych kremów dostępnych w sklepach. Wystarczy podprażyć orzechy i utrzeć w malakserze z dodatkiem czekolady lub odrobiny soli.

Potrawy, które również można przygotować w malakserze, to różnego rodzaju surówki warzywne. Świeże domowe surówki są doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Ich przygotowanie bez użycia malaksera jest pracochłonne, dlatego często decydujemy się na zakup gotowych sałatek ze sklepu, które zawierają duże ilości cukru i konserwantów.

Malakser przyda się do ucierania ciast kruchych, które nie lubią ciepła naszych rąk i długiego procesu zagniatania. Malakser umożliwia także miksowanie ciasta na naleśniki czy innych płynnych ciast. Przy pomocy urządzenia zrobisz szybko ciasto na kopytka, placki ziemniaczane, a także pyzy i kluski śląskie. Wszystkie składniki wystarczy umieścić w misie i rozdrobnić na gładką masę. Jak widać możliwości malaksera są nieograniczone, jedyne co nas ogranicza to własna wyobraźnia. Przepisy z malaksera są proste do zrobienia, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego.

Przykładowe przepisy na dania z malaksera i ich opis

Pesto bazyliowe

Pesto to tradycyjny dodatek do makaronu kuchni włoskiej. Produkty spożywcze, z których powstaje pesto to liście bazylii, oliwa z oliwek, orzeszki pinii oraz parmezan. Pesto powstaje w bardzo dużym moździerzu poprzez ucieranie ze sobą składników. Jest to dość czasochłonny proces, więc użycie malaksera pozwala na jego znaczne przyspieszenie. Pesto możesz zrobić także z natki pietruszki lub z dodatkiem suszonych pomidorów. Orzechy piniowe możesz zastąpić prażonymi migdałami lub orzechami włoskimi a także laskowymi. Miksowanie pesto bardzo ułatwia pracę w kuchni.

Makaron warzywny

Makaron warzywny to doskonała propozycja na zdrowy makaron, dla osób będących na dietach niskowęglowodanowych. Warzywa, które możemy wykorzystywać do zrobienia makaronu to cukinia, marchew, dynia, burak, biała rzodkiew oraz bataty. Makaron warzywny możesz przygotować w wielu kształtach, mogą być to wstążki czy spaghetti. Makaron możesz podać z wieloma sosami, które zazwyczaj podaje się w towarzystwie makaronu z mąki pszennej. Makaron warzywny chętnie włączany jest do diety redukcyjnej, ponieważ zawiera dużo mniej kalorii niż tradycyjny makaron z mąki pszennej.

Ciasto kruche

Jest ono bazą do przygotowania wielu potraw. Proste do zrobienia ciasto możesz przygotować w malakserze, co jeszcze bardziej ułatwi jego wykonanie. Ciasto powstaje z 4 składników takich jak: masło, mąka pszenna, cukier i jajka. Do wersji wytrawnej ciasta należy pominąć cukier. Ciasto kruche świetnie nadaje się do przygotowania wielu ciast, tart a także deserów. Tarty możesz przygotować w wersji wytrawnej lub na słodko, dlatego ciasto kruche stanowić będzie bazę pod wiele ciekawych pomysłów na przystawki i przekąski.

Pasta z makreli

Pasty różnego rodzaju są doskonałym smarowidłem na kanapki. Utarcie pasty w malakserze jest proste i pozwala na uzyskanie bardzo zwartej konsystencji. Dodatkowo z ryb nie musimy tak dokładnie wyjmować ości, gdyż zostaną rozdrobnione. Przepis na różne pasty jest prosty i nie musisz mieć dużego doświadczenia aby je zrobić. Pastę podawaj na kromce świeżego pieczywa, najlepiej żytniego.

Domowa nutella

Kremy orzechowe i czekoladowe to świetna sprawa na słodki, domowy deser. Własnoręcznie przygotowana nutella jest dużo zdrowsza, zawiera mniej cukru i złych jakościowo kwasów tłuszczowych. Domową nutellę przygotujesz z następujących produktów spożywczych: kakaa, orzechów laskowych, daktyli, oleju kokosowego. Domowy krem świetnie sprawdzi się na kanapkę oraz jako dodatek do naleśników czy deserów.

Kotlety jajeczne

Kotlety bezmięsne to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny. Malakser ułatwi miksowanie warzywnych lub jajecznych kotletów. Są one proste do zrobienia, wszystkie składniki wystarczy umieścić w malakserze i rozdrobnić do uzyskania jednolitej, zwartej masy. Miksowanie produktów do kotletów bardzo ułatwia pracę. Przepis na kotlety jest łatwy, potrzebujesz do jego wykonania: ugotowanych jajek, bułki tartej, natki pietruszki, jajek surowych oraz soli i oleju rzepakowego. Potrawy z jajek są dobrym źródłem składników mineralnych i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Przepisy z malaksera - przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto