Przepiórka
- Przepiórka (900 g)
- Pomarańcza - 1 mała sztuka (100 g)
Przepis na przepiórkę krok po kroku
Mięso z przepiórki umyj i dopraw solą, pieprzem oraz tymiankiem.
Do środka każdej przepiórki włóż kawałek pomarańczy.
Mięso odstaw pod przykryciem na godzinę do lodówki.
Po tym czasie przepiórki podsmaż z każdej strony na rozgrzanej patelni teflonowej.
Podsmażone przepiórki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
Piekarnik rozgrzej do 180 st. C.
Mięso piecz w nagrzanym piekarniku przez około 30 minut.
Gotowe przepiórki podawaj na ciepło.
-
Strogonow
-
Schab pieczony
-
Gulasz wołowy
-
Gulasz
-
Żurek wielkanocny
-
Gulasz z indyka
-
Pieczeń rzymska
-
Pierś z kaczki
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Żur wielkanocny
-
Łosoś z piekarnika
-
Żurek
-
Roladki z kurczaka
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Barszcz wigilijny
-
Udziec z indyka
-
Kapusta wigilijna
-
Świąteczny obiad
Więcej informacji na temat przepiórki
Przepiórka z piekarnika to doskonały pomysł na obiad dla rodziny. Pyszna przepiórka świetnie sprawdzi się również podczas wykwintnej kolacji dla gości oraz podczas kolacji dla drugiej połówki. Przepis na przepiórkę jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przepisu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: przepiórka, pomarańcza, sól, pieprz oraz tymianek. Aby kupić mięso z przepiórki warto udać się do masarni — może ona również mieć dość wysoką cenę. Pozostałe produkty są dostępne w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Jak zrobić pieczoną przepiórkę? Mięso z przepiórki umyj i dopraw solą, pieprzem oraz tymiankiem. Do środka każdej przepiórki włóż kawałek pomarańczy. Mięso odstaw pod przykryciem na godzinę do lodówki. Po tym czasie przepiórki podsmaż z każdej strony na rozgrzanej patelni teflonowej. Podsmażone przepiórki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piekarnik rozgrzej do 180°C. Mięso piecz w nagrzanym piekarniku przez około 30 minut. Gotowe przepiórki podawaj na ciepło.
Pomarańcza to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin. Dostarczy do organizmu sporych ilości witaminy C, która jest silnym antyoksydantem i opóźnia proces starzenia organizmu. Beta-karoten oraz antocyjany odpowiadają za czerwono-pomarańczową barwę pomarańczy. Pomarańcze są również źródłem witamin z grupy B, które korzystanie oddziałują na naszą skórę i układ nerwowy. Znajdziemy w nich także potas, który reguluje ciśnienie krwi i pomaga w utrzymaniu prawidłowego rytmu serca.
Podsumowując smaczna przepiórka świetnie sprawdzi się jako danie obiadowe. Doskonale smakuje z dodatkiem sosu na bazie żurawiny, pieczonych ziemniaków oraz surówki na bazie sezonowych warzyw. Sprawdzony przepis na przepiórkę warto wykorzystać podczas wykwintnych uroczystości rodzinnych. Przepiórka pieczona w piekarniku jest dobra bezpośrednio po przygotowaniu. Warto pilnować czasu pieczenia mięsa, aby nie było zbyt suche.
Alergeny w przepiórce
Lista alergenów dla przepiórki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na przepiórkę
Wartości odżywcze przepiórki
Przepiórka pieczona to doskonała propozycja na smaczne danie obiadowe. Stanowi ona doskonałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.