Przecier ogórkowy
- Ogórek - gruntowy (2000 g)
- Czosnek - 5 ząbków (25 g)
- Sól - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
Przepis na przecier ogórkowy krok po kroku
Ogórki dokładnie umyj i obetnij końce.
Ogórki ze skórką zetrzyj na tarce jarzynowej o grubych oczkach.
Ogórki umieść w misce.
Czosnek obierz i pokrój w cienkie plasterki.
Do miski z ogórkami dodaj czosnek oraz sól.
Składniki dokładnie wymieszaj i odstaw pod przykryciem na około 12 godzin.
Po tym czasie wyparz słoiki.
Do wyparzonych słoików włóż przecier z ogórków (w każdym słoiczku powinna być również zalewa powstała z ogórków).
Słoiki szczelnie zakręć i odstaw na miesiąc w chłodne i zaciemnione miejsce.
-
Ogórki małosolne
-
Ogórki kiszone
-
Ogórki konserwowe
-
Ogórki na zimę
-
Ogórki z curry
-
Ogórki z chili
-
Ogórki w musztardzie
-
Pikle z ogórków
-
Ogórki z kurkumą
-
Ogórki małosolne na sucho
-
Sałatka z ogórków do słoików
-
Ogórki z miodem
-
Zalewa na korniszony
-
Ogórki kwaszone
-
Ogórki kanapkowe w zalewie słodko-kwaśnej
-
Sok z kiszonych ogórków
-
Ogórki po kozacku
-
Ogórki z papryką
-
Przetwory z ogórków
Więcej informacji na temat przecieru ogórkowego
Domowy przecier ogórkowy to doskonały pomysł na przechowanie ogórków w słoikach na zimę. Przecier z ogórków kiszonych bez problemu możemy wykorzystać np. do przygotowania zupy ogórkowej. Przepis na przecier ogórkowy jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do jego przygotowania niezbędne będą tylko trzy produkty spożywcze: ogórki gruntowy, czosnek oraz sól. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych. Jeśli nie wiesz, co zrobić ze zbiorami z działki koniecznie wypróbuj nasz sprawdzony przepis.
Jak zrobić przecier ogórkowy? Ogórki dokładnie umyj i obetnij końce. Ogórki ze skórką zetrzyj na tarce jarzynowej o grubych oczkach. Ogórki umieść w misce. Czosnek obierz i pokrój w cienkie plasterki. Do miski z ogórkami dodaj czosnek oraz sól. Składniki dokładnie wymieszaj i odstaw pod przykryciem na około 12 godzin. Po tym czasie wyparz słoiki. Do wyparzonych słoików włóż przecier z ogórków (w każdym słoiczku powinna być również zalewa powstała z ogórków). Słoiki szczelnie zakręć i odstaw na miesiąc w chłodne i zaciemnione miejsce.
Ogórek jest warzywem, który bogaty jest w wiele składników mineralnych i witamin. Dodatkowo ogórek nie zawiera dużo kalorii, dlatego chętnie wybierany jest jako produkt spożywczy w dietach redukcyjnych. Jest to warzywo, które składa się w większości z wody, dlatego świetnie gasi pragnienie. Ogórek zawiera również potas, który wspomaga walkę z nadciśnieniem oraz zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu krążenia.
Podsumowując najlepszy przecier ogórkowy to domowy wyrób świetny pomysł na przechowanie warzyw w okresie zimowym. Przecier ogórkowy świetnie sprawdzi się jako główny składnik zupy ogórkowej. Produkty spożywcze niezbędne do przygotowania przecieru są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych. Przepis warto wykorzystać, jeżeli samodzielnie hodujemy warzywa. Przecier ogórkowy możemy zakupić również w sklepie, jednak warto przygotować go samodzielnie.
Alergeny w przecierze ogórkowym
Lista alergenów dla przecieru ogórkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na przecier ogórkowy
Wartości odżywcze przecieru ogórkowego
Przecier ogórkowy to doskonała propozycja na smaczną bazę do przygotowania zupy ogórkowej. Stanowi on doskonałe źródło wielu składników odżywczych, dlatego warto wykorzystać go w swojej diecie.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.