Prosta sałatka z selera naciowego
- Seler naciowy - 2 łodygi (100 g)
- Ogórek - 1 sztuka (100 g)
- Roszponka - 1 garść (30 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
- Sok z cytryny - 1 łyżeczka (5 ml)
Przepis na prostą sałatkę z selera naciowego krok po kroku
Ogórka pokrój w kostkę, a selera w plastry.
Wymieszaj sałatę z pozostałymi warzywami.
Oliwę wymieszaj z sokiem z cytryny i przyprawami i dodaj do sałatki.
-
Sałatka z selera naciowego
-
Surówka z selera naciowego
-
Sałatka z selera naciowego z kurczakiem
-
Sałatka z selerem naciowym i jajkiem oraz papryką
-
Sałatka z selera naciowego z żurawiną
-
Sałatka z selera naciowego z ananasem
-
Sałatka z selerem naciowym i jajkiem
-
Sałatka z selera naciowego z jabłkiem
-
Sałatka z pora i pieczarek
-
Sałatka warstwowa z selera
-
Sałatka z selera naciowego fit
-
Sałatka z tuńczykiem i selerem naciowym
-
Sałatka z paluszkami krabowymi i selerem naciowym
-
Sałatka z selerem naciowym i szynką
-
Sałatki z selera naciowego
Więcej informacji na temat prostej sałatki z selera naciowego
Prosta sałatka z selera naciowego to przepis, który powinna znać każda osoba zainteresowana zdrowym odżywianiem. Jest bogactwem witamin, minerałów i składników przeciwzapalnych o pozytywnym wpływie na zdrowie oraz sylwetkę. Seler naciowy jest niezwykle zdrowym produktem, ale jednocześnie nie jest zbyt popularny. Częstym problemem jest brak pomysłów na jego wykorzystanie w kuchni. Dlatego przedstawiamy Ci przepis na prostą sałatkę z selera naciowego i wyjaśniamy, jak zrobić ją krok po kroku. Do jej przygotowania potrzebujesz jedynie 3 bazowych składników. Jest to oczywiście seler naciowy, roszponka oraz zielony ogórek gruntowy. Aby dopełnić jej smak proponujemy przygotowanie orzeźwiającego sosu z soku z cytryny, oliwy oraz suszonych ziół. Prosta sałatka z selera naciowego to świetny pomysł na lunch do pracy, na drugie śniadanie lub lekką kolację. Możesz też potraktować ją jako dodatek do obiadu lub kanapek. Jest bardzo zdrowia i dobra na wiele okazji. Warto jeść ją podczas stosowania diety redukcyjnej, ponieważ jest niskokaloryczna, a jednocześnie sycąca i pełna wartości odżywczych. Dobrze sprawdzi się również u osób z insulinoopornością, cukrzycą, chorobami sercowo-naczyniowymi, a nawet u kobiet w ciąży. To fantastyczny pomysł na prosty, szybki, fit posiłek na każdą okazję. Jeśli chcesz skorzystać z prozdrowotnych właściwości selera naciowego, ale nie wiesz, jak włączyć go do swojej diety, koniecznie czytaj dalej i sprawdź nasz przepis na prostą sałatkę z selera naciowego.
Alergeny w prostej sałatce z selera naciowego
Lista alergenów dla prostej sałatki z selera naciowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze prostej sałatki z selera naciowego
Sałatka jest bardzo dobrym źródłem folianów, dlatego dobrze sprawdzi się u kobiet w ciąży.
Energia i białka
(245g)
Węglowodany
(245g)
Tłuszcze
(245g)
Witaminy
(245g)
Składniki mineralne
(245g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.