Prosta sałatka z awokado
- Roszponka - 1 duża garść (30 g)
- Pomidory koktajlowe - 1 garść (100 g)
- Awokado - 1/2 sztuki (120 g)
- Jajko - 1 sztuka (50 szt.)
- Jogurt naturalny - 1/2 opakowania (70 ml)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Koperek ogrodowy świeży - do posypania (10 g)
- Ogórek - 1/2 sztuki (50 g)
Przepis na prostą sałatkę z awokado krok po kroku
Jajko ugotuj na twardo.
Roszponkę ułóż w głębokim talerzu.
Ogórka pokrój w plastry, a pomidorki na połówki i dodaj do sałaty.
Awokado pokrój w plastry lub kostkę i dodaj do warzyw.
Ugotowane jajko ostudź, obierz i pokrój w ćwiartki. Dodaj do warzyw.
Jogurt wymieszaj z przeciśniętym przez praskę czosnkiem i posiekanym koperkiem.
Sałatkę wymieszaj z sosem jogurtowym i dopraw do smaku.
-
Sałatka z awokado i jajka
-
Sałatka z awokado i fetą
-
Sałatki z awokado i jajkiem
-
Prosta sałatka z łososiem wędzonym
-
Sałatka z awokado i pomidorów
-
Ceviche z łososia
-
Sałatka z krewetkami i awokado
-
Sałatka z komosą ryżową
-
Sałatka z krewetek i awokado
-
Sałatka z łososia i awokado
-
Sałatka z mango i awokado
-
Sałatka z awokado i tuńczykiem
-
Sałatka z awokado i mozzarellą
-
Lekkostrawna sałatka z awokado
-
Sałatka z awokado na śniadanie
-
Sałatka z awokado pomidorem i ogórkiem
-
Sałatka z awokado i granatem
-
Keto sałatka jarzynowa
-
Sałatki z awokado
Więcej informacji na temat prostej sałatki z awokado
Prosta sałatka z awokado to przepis, który zdecydowanie warto znać. W zaledwie kilka minut przygotujesz przepyszną, zdrową, niskokaloryczną, a jednocześnie pełną wartości odżywczych sałatkę, które pomoże Ci zadbać o zdrowie i sylwetkę. Jest świetnym źródłem pełnowartościowego białka, błonnika, witamin, minerałów oraz wielu związków o działaniu przeciwzapalnym i antyoksydacyjnych. Dzięki obecności awokado zawiera też naturalne, niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe. Szybka, fit sałatka z awokado idealnie sprawdzi się na drugie śniadanie lub lekką kolację. Możesz też zapakować ją do lunchboxa i zabrać ze sobą do pracy. Jak zrobić tę prostą sałatkę z awokado, aby była naprawdę dobra i zdrowa? Składniki, które będą Ci potrzebne to jajko, awokado, roszponka, ogórek, pomidorki koktajlowe, koperek, jogurt oraz czosnek. Przepis na prostą sałatkę z awokado jest bardzo prosty. Wystarczy ugotować jajko na twardo, pokroić wszystkie składniki i wymieszać. Proponujemy podawać ją z sosem koperkowo-czosnkowym, jednak świetnie smakuje również z olejem lnianym, oliwą z oliwek, sosem musztardowo-miodowym lub winegret. Ta sałatka jest nie tylko pyszna, ale też sycąca i pełna wartości odżywczych, dzięki czemu wspiera Twoje zdrowie. Może być też wartościowym urozmaiceniem diety osób z cukrzycą, chorobami serca, czy tarczycy. Prosta sałatka z awokado to sałatka, której nie powinno zabraknąć w Twoim odżywaniu. Sprawdź jak ją przygotować i ciesz się jej pysznym smakiem i prozdrowotnymi właściwościami.
Alergeny w prostej sałatce z awokado
Lista alergenów dla prostej sałatki z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze prostej sałatki z awokado
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Witaminy
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.