Prawdziwy barszcz ukraiński z białą fasolą
- Fasola konserwowa (480 g)
- Marchewka (150 g)
- Seler korzeniowy (70 g)
- Cebula (200 g)
- Burak (600 g)
- Kapusta kiszona (300 g)
- Żeberka wieprzowe (300 g)
- Wędzone żeberka wieprzowe (300 g)
- Ziemniaki późne (900 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
- Pietruszka (80 g)
Przepis na prawdziwy barszcz ukraiński z białą fasolą krok po kroku
Rozgrzej połowę oleju w garnku. Pokrój obraną cebulę w kostkę i podsmaż do zarumienienia.
Dodaj żeberka i około 2,7 l wody. Dodaj sól, 6 liści laurowych, lubczyk i 11 ziaren ziela angielskiego. Gotuj około 50 minut aż mięso będzie miękkie.
Selera, marchewkę, buraki, pietruszkę obierz i zetrzyj na tarce na dużych oczkach. Na patelnię dodaj olej i podsmaż warzywa.
Pokrój kapustę kiszoną i dodaj do garnka wraz z podsmażonymi warzywami i pieprzem. Gotuj około półgodziny.
W osobnym garnku ugotuj pokrojone w większą kostkę ziemniaki.
Jak już warzywa i mięso będą gotowe wyjmij z zupy mięso i dodaj do niej ugotowane ziemniaki i fasolę. Dodaj sól i pieprz. Gotuj przez maksymalnie 20 minut na minimalnym ogniu.
Mięso oddziel od kości, podziel na części i dodaj do ugotowanej zupy.
Podawaj ze śmietaną.
-
Barszcz ukraiński
-
Barszcz ukraiński z czerwoną fasolą
-
Zakwas z buraków czerwonych
-
Barszcz do krokietów
-
Barszcz ukraiński thermomix
-
Barszcz ukraiński wege
-
Barszcz ukraiński z fasolą z puszki
-
Barszcz ukraiński z kiszonych buraków
-
Barszcz ukraiński z mrożonki
-
Barszcz ukraiński wegetariański
-
Prawdziwy barszcz ukraiński
-
Barszcz ukraiński bez mięsa
-
Barszcz ukraiński z jajkiem
-
Barszcz ukraiński na żeberkach
-
Barszcz ukraiński z botwiny
-
Barszcz ukraiński z ziemniakami i fasolą czerwoną
-
Barszcz ukraiński z białą fasolą
-
Barszcz ukraiński
Więcej informacji na temat prawdziwego barszczu ukraińskiego z białą fasolą
Chcesz ugotować tradycyjny barszcz czerwony po ukraińsku? Oto przepis na przepyszny, klasyczny przepis na zupę pełną warzyw, mięsa i wspaniałego aromatu. Podanie barszczu ukraińskiego z gęstą śmietaną to tradycyjny sposób. Do tego świeże, chrupiące pieczywo i pełnowartościowy obiad gotowy. Barszcz ukraiński z fasolą białą to dobry sposób na smaczną zupę, która jest bardzo sycąca i jednocześnie prosta. Prawdziwy barszcz ukraiński jest gotowany na kapuście kiszonej, natomiast Polacy z reguły dodają kapustę białą.
Tradycyjny barszcz ukraiński gotowany jest na tłustym mięsie. Mięso tłuste nadaje bardzo dużo smaku, ponieważ tłuszcz jest jego nośnikiem. Dania zawierające tłuszcz są dla człowieka smaczniejsze. Użycie żeberek świeżych razem z wędzonymi da fajny aromat wędzonki. Możesz użyć tylko żeberek wędzonych lub tylko żeberek surowych. Poza żeberkami mogłaby być też karkówka lub łopatka – są to również bardziej tłuste mięsa, które także dobrze się sprawdzą.
Fasola biała z puszki to szybsza wersja gotowania zupy niż fasola surowa. Jeśli masz konserwową fasolę zrób barszcz czerwony po ukraińsku. To jest szybka i prosta wersja – fasola z puszki nie wymaga moczenia i gotowania tak jak fasola surowa. Fasolę konserwową można dodać bezpośrednio z puszki (bez zalewy) do zupy i to wszystko. Jeśli jednak zastanawiasz się jak przygotować zupę z nasion surowych fasoli trzeba ją zalać wodą, następnie zostawić na 10 godzin. Po moczeniu fasolę należy ugotować – około godzinę do miękkości. Żeby zmniejszyć ciężkostrawność fasoli pierwsze 15 minut należy gotować bez przykrycia.
Gdyby okazało się, że jest za mała ilość wody na każdym etapie możesz dolewać jej więcej. Mięso powinno być bardzo miękkie, aż rozpadające się. Wtedy będzie łatwo oddzielić je od kości i dodać do zupy. Ugotowaną zupę nałóż o miski i na środek wyłóż łyżkę śmietany. Podczas jedzenia śmietanę rozmieszaj z zupą – przepyszne. Niektórzy do barszczu ukraińskiego dodają też ugotowane na twardo jajko. Klasycznie pasuje tutaj świeże pieczywo.
Alergeny w prawdziwym barszczu ukraińskim z białą fasolą
Lista alergenów dla prawdziwego barszczu ukraińskiego z białą fasolą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze prawdziwego barszczu ukraińskiego z białą fasolą
Przepis bezglutenowy. Zawiera tłuste mięso więc jest wysokokaloryczny i ma dużo nasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(305g)
Węglowodany
(305g)
Tłuszcze
(305g)
Witaminy
(305g)
Składniki mineralne
(305g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.