Powidła śliwkowe Thermomix
- Cukier (200 g)
- Śliwki - bez pestek (1500 g)
Przepis na powidła śliwkowe z thermomixa krok po kroku
Śliwki umyj, przekrój na pół i usuń pestki. Po usunięciu pestek powinno być ich 1500 g.
Śliwki umieść w naczyniu Thermomixa. Na wierzch wsyp cukier.
Ustaw naczynie Thermomixa i gotuj śliwki przez 45-50 minut / Varoma / obroty 2.
Gorące powidła wlej do słoików. Dokładnie zakręć i ustaw wieczkiem do dołu. Zostaw w ten sposób do ostygnięcia.
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Pizza Thermomix
-
Gofry Thermomix
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Ciasto na pizzę Thermomix
-
Naleśniki Thermomix
-
Placki ziemniaczane Thermomix
-
Kawa mrożona Thermomix
-
Szarlotka Thermomix
-
Sernik Thermomix
-
Chałka Thermomix
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Pierniki z Thermomixu
-
Kopytka z Thermomixu
-
Ciasto na pierogi Thermomix
-
Sernik rosa Thermomix
-
Owsianka Thermomix
-
Piernik Thermomix
-
Przepisy do Thermomixa
Więcej informacji na temat powideł śliwkowych z thermomixa
Powidła śliwkowe Thermomix to pyszny dodatek do ciast, kanapek czy pieczonych mięs dlatego koniecznie powinny się znaleźć wśród przygotowywanych na zimę przetworów.
Śliwki to jedne z bardziej popularnych drzew w Polsce. W prawie każdym ogrodzie można znaleźć duże drzewo z pysznymi, fioletowymi owocami. Dojrzewają w okolicach jesieni i wtedy w sklepach i na targach można znaleźć świeże owoce. W ciągu całego roku spotkać można śliwki suszone.
Śliwki węgierki są najczęściej wybierane przez konsumentów. Wskazuje się, że aż 75% polskiej populacji kupuje świeże owoce śliwki w sezonie. To bardzo dobrze, bo pomimo pysznego smaku śliwki mają również duże wartości odżywcze. W 100 g śliwek świeżych mamy od 30 do 60 kcal, w zależności od rodzaju. W owocach suszonych zawartość energii może być znacznie wyższa ze względu na dodatek oleju i / lub cukru do suszenia owoców. Jak we wszystkich owocach, za słodki smak śliwek odpowiada fruktoza- cukier prosty. Jednak nie mają one wysokiego Indeksu Glikemicznego ponieważ nie podnoszą one tak szybko glukozy we krwi, głównie ze względu na dużą zawartość błonnika. Błonnik to tzw. miotełka układu pokarmowego. Przyspiesza on pracę głównie końcowego odcinka układu, czyli jelit. Śliwki zawierają również pektyny, czyli błonnik rozpuszczalny, który zmniejsza wchłanianie cholesterolu z jelit do krwi. W śliwkach znaleźć można również potas, beta-karoten. Suszone śliwki to świetne źródło witaminy K.
Jeśli chcesz samodzielnie przyrządzić przepis na powidła śliwkowe z Thermomixa, to uspokajam, że jest to bardzo prosty przepis. Wystarczy umyć i przekroić na pół śliwki. Następnie należy usunąć z nich pestki i umieścić w naczyniu Thermomixa. Następnie dodaj cukier i całość gotuj około godzinę. Ze względu na to, że naczynie Thermomixa podczas gotowania miesza całą zawartość, to nie musisz pilnować owoców podczas gotowania. Proszę bardzo, już wiesz jak zrobić powidła śliwkowe w Thermomixie. Tak przygotowane, dobre powidła przelej do słoików. Warto samodzielnie wykonywać przetwory na zimę i korzystać z pysznych i zdrowych „słoików” cały rok.
Alergeny w powidłach śliwkowych z thermomixa
Lista alergenów dla powideł śliwkowych z Thermomixa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na powidła śliwkowe z thermomixa
Wartości odżywcze powideł śliwkowych z thermomixa
W 100 g śliwek świeżych mamy od 30 do 60 kcal, w zależności od rodzaju. W owocach suszonych zawartość energii może być znacznie wyższa ze względu na dodatek oleju i / lub cukru do suszenia owoców.
Energia i białka
(1000g)
Węglowodany
(1000g)
Tłuszcze
(1000g)
Witaminy
(1000g)
Składniki mineralne
(1000g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.