Popsy z kurczaka

Opublikowano: 24.05.2023 r., 2:08 | Autor: Oliwia Gawron
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
popsy z kurczaka
Popsy z kurczaka
Jeśli brakuje Ci pomysłu na obiad dla dzieci koniecznie postaw na popsy z kurczaka. Danie jest szybkie w przygotowaniu, a z pewnością pokochają ją wszystkie dzieci.
Przygotowanie 15 min
Smażenie 20 min
75 kcal
Kcal w porcji
30 g
Wielkość porcji
60
Indeks glikemiczny
Składniki dla 15 porcji
  • Piersi kurczaka bez skóry - 3 piersi (400 g)
  • Olej rzepakowy - 4 łyżki (40 ml)
  • Płatki kukurydziane bez cukru - 1 szklanka (250 g)
  • Jajko (1 szt.)
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz
Sprzęt kuchenny
patelnia duża, kuchenka

Przepis na popsów z kurczaka krok po kroku

Mięso dokładnie umyj i osusz, a następnie pokrój na mniejsze kawałki.

Jajko wbij do miski i roztrzep za pomocą widelca.

Zamocz kawałki mięsa w jajku, a następnie w płatkach kukurydzianych.

Usmaż kawałki mięsa na rozgrzanym oleju.

Jak oceniasz przepis na popsów z kurczaka
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 74,8% osób

Więcej informacji na temat popsów z kurczaka

Popsy z kurczaka to nic innego jak nuggetsy, które uwielbia większość dzieci.

Moja dzisiejsza propozycja powstała z dodatkiem płatków kukurydzianych, to moja zdrowsza, domowa wersja popularnych nuggetsów smażonych na głębokim tłuszczu. Moja wersja będzie zdecydowanie delikatniejsza i mniej kaloryczna, ale równie pyszna.

Dlatego koniecznie poznaj mój przepis na popsy z kurczaka.

Do jego przygotowania będziesz potrzebować tylko kilka składników, czyli: mięso, najlepiej sprawdzą się tutaj piersi z kurczaka lub indyka, olej rzepakowy, płatki kukurydziane oraz jajko. Jednym z głównych składników naszego dania to mięso z piersi z kurczaka, czyli drób, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych.

W przepisie nie występuje mąka pszenna, naturalnie zawierająca gluten, czyli białka zbóż występujące w większości odmian. Jeśli chcesz przygotować bezglutenowy spód, wystarczy zamienić tylko mąkę na wersję bezglutenową lub wybrać taki rodzaj mąki, która naturalnie nie zawiera glutenu. W takiej sytuacji postaw na mąkę kukurydzianą lub ryżową – ta sprawdzi się idealnie.

Zatem, jak zrobić popsy z kurczaka na obiad nie tylko dla dzieci? Poznaj mój prosty przepis na pyszne kuleczki.

W pierwszej kolejności mięso dokładnie umyj i osusz, a następnie pokrój na mniejsze kawałki. Jajko wbij do miski i roztrzep za pomocą widelca. Zamocz kawałki mięsa w jajku, a następnie w płatkach kukurydzianych. Usmaż kawałki mięsa na rozgrzanym oleju.

Sam widzisz, jak prosty jest przepis na te najlepsze kuleczki dla dzieci.

Skoro już znasz mój prosty przepis, przygotuj to szybkie i efektowne danie dla swoich bliskich. Będzie to idealny pomysł na szybki i łatwy obiad al’a fast food w znacznie zdrowszej wersji. Kady z nich na pewno będzie zadowolony. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!

Alergeny w popsach z kurczaka

Lista alergenów dla popsów z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Jajko

Wartości odżywcze popsów z kurczaka

na 100g gotowej potrawy

Pamiętaj, że danie jest smażone na tłuszczu, dlatego nie podawaj go częściej niż raz w miesiącu.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(30g)
Energia (kcal)
250.15
75.05
Białko (g)
15.73
4.72

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(30g)
Węglowodany (g)
26.80
8.04

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(30g)
Tłuszcz (g)
8.22
2.46
Tłuszcze nasycone (g)
2.22
0.66
Szacunkowy indeks glikemiczny popsów z kurczaka 60
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania popsów z kurczaka

Koszt składników
36.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Piersi kurczaka bez skóry
400 g
3 piersi
16.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
12.80
Za 400 g
Olej rzepakowy
40 ml
4 łyżki
7.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.28
Za 40 ml
Płatki kukurydziane bez cukru
250 g
1 szklanka
7.00
Za 250,0 g
Liczba opakowań 1
7.00
Za 250 g
Jajko
1 szt.
6.00
Za 6,0 szt.
Liczba opakowań 1
1.00
Za 1 szt.
Koszt składników
36.00