Popsy z kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry - 3 piersi (400 g)
- Olej rzepakowy - 4 łyżki (40 ml)
- Płatki kukurydziane bez cukru - 1 szklanka (250 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na popsów z kurczaka krok po kroku
Mięso dokładnie umyj i osusz, a następnie pokrój na mniejsze kawałki.
Jajko wbij do miski i roztrzep za pomocą widelca.
Zamocz kawałki mięsa w jajku, a następnie w płatkach kukurydzianych.
Usmaż kawałki mięsa na rozgrzanym oleju.
-
Nuggetsy
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Nuggetsy w płatkach kukurydzianych
-
Domowe nuggetsy jak z McDonalda
-
Nuggetsy z kalafiora
-
Domowe nuggetsy z piekarnika
-
Nuggetsy Thermomix
-
Nuggetsy w cieście
-
Nuggetsy dla dziecka
-
Nuggetsy z boczniaka
-
Soczyste nuggetsy z piekarnika
-
Nuggetsy z frytkownicy beztluszczowej
-
Nuggetsy z piersi kurczaka
-
Nuggetsy
Więcej informacji na temat popsów z kurczaka
Popsy z kurczaka to nic innego jak nuggetsy, które uwielbia większość dzieci.
Moja dzisiejsza propozycja powstała z dodatkiem płatków kukurydzianych, to moja zdrowsza, domowa wersja popularnych nuggetsów smażonych na głębokim tłuszczu. Moja wersja będzie zdecydowanie delikatniejsza i mniej kaloryczna, ale równie pyszna.
Dlatego koniecznie poznaj mój przepis na popsy z kurczaka.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować tylko kilka składników, czyli: mięso, najlepiej sprawdzą się tutaj piersi z kurczaka lub indyka, olej rzepakowy, płatki kukurydziane oraz jajko. Jednym z głównych składników naszego dania to mięso z piersi z kurczaka, czyli drób, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych.
W przepisie nie występuje mąka pszenna, naturalnie zawierająca gluten, czyli białka zbóż występujące w większości odmian. Jeśli chcesz przygotować bezglutenowy spód, wystarczy zamienić tylko mąkę na wersję bezglutenową lub wybrać taki rodzaj mąki, która naturalnie nie zawiera glutenu. W takiej sytuacji postaw na mąkę kukurydzianą lub ryżową – ta sprawdzi się idealnie.
Zatem, jak zrobić popsy z kurczaka na obiad nie tylko dla dzieci? Poznaj mój prosty przepis na pyszne kuleczki.
W pierwszej kolejności mięso dokładnie umyj i osusz, a następnie pokrój na mniejsze kawałki. Jajko wbij do miski i roztrzep za pomocą widelca. Zamocz kawałki mięsa w jajku, a następnie w płatkach kukurydzianych. Usmaż kawałki mięsa na rozgrzanym oleju.
Sam widzisz, jak prosty jest przepis na te najlepsze kuleczki dla dzieci.
Skoro już znasz mój prosty przepis, przygotuj to szybkie i efektowne danie dla swoich bliskich. Będzie to idealny pomysł na szybki i łatwy obiad al’a fast food w znacznie zdrowszej wersji. Kady z nich na pewno będzie zadowolony. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w popsach z kurczaka
Lista alergenów dla popsów z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze popsów z kurczaka
Pamiętaj, że danie jest smażone na tłuszczu, dlatego nie podawaj go częściej niż raz w miesiącu.
Energia i białka
(30g)
Węglowodany
(30g)
Tłuszcze
(30g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.