Popcorn karmelowy
- Popcorn (prażona kukurydza w ziarnach) (100 g)
- Masło - pół kostki (100 g)
- Cukier trzcinowy - 1 szklanka (200 g)
- Miód - 2 łyżki (50 g)
Przepis na popcorn karmelowy krok po kroku
Popcorn przygotuj w mikrofali według instrukcji na opakowaniu.
W rondelku roztop masło i połącz je z cukrem i miodem. Masa powinna dobrze się wymieszać i zgęstnieć.
Gotowy popcorn polej masą karmelową i dokładnie wymieszaj.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i poukładaj na niej popcorn.
Całość podpiecz w piekarniku nagrzanym do 120 stopni przez 20 minut.
Więcej informacji na temat popcornu karmelowego
Popcorn karmelowy jest świetną przekąską, idealną do filmowych maratonów. Można go zrobić w bardzo łatwy sposób z kilku prostych produktów, które zwykle goszczą w domowej spiżarni. To coś dla prawdziwych miłośników słodkości, gdyż popcorn w tym wydaniu jest zupełnym przeciwieństwem klasycznej słonej wersji. Choć i w tym wypadku sól w nim występuje, dominującym dodatkiem jest wspaniały karmel, zrobiony w prostej, domowej wersji.
Popcorn o smaku karmelowym nie jest produktem, który można dostać w sklepie, dlatego lepiej po prostu zrobić go własnoręcznie w domu, choć może się to wydawać skomplikowane, wcale takie nie jest. Potrzeba do tego tyłku kilku prostych składników. Całość zapieka się w piekarniku, dlatego popcorn zyskuje wspaniałą twardą i słodką skórkę, która przyjemnie chrupie. To coś dla miłośników karmelowych słodkości.
Przepis na popcorn karmelowy jest niezwykle łatwy. Całość można wykonać w ekspresowym tempie. To świetny pomysł na przekąskę nawet dla najmłodszych. Przy pomocy kogoś dorosłego spokojnie poradzą sobie z wykonaniem tego wspaniałego przysmaku.
Popcorn karmelowy najlepiej smakuje, kiedy jest domowy. Dzięki temu można jeść go jeszcze wtedy, gdy jest ciepły, a w takim wydaniu jest najsmaczniejszy. W dodatku można zupełnie skontrolować słodkość karmelu i stworzyć go bez dodatkowych konserwantów, czy wzmacniaczy smaku.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak zrobić popcorn karmelowy w swoim domu, który będzie niezwykle smaczny, a przy tym naprawdę nieskomplikowany, to te przepis przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego wspaniała i szybka przekąska, która jest lekka i ma intensywny, słodki smak z lekką słoną nutą.
Słodki popcorn zwykle kojarzony jest z amerykańską kuchnią. Tam można go dostać nawet w kinie. W Polsce nie jest on tak popularny, ale by go spróbować wcale nie trzeba się udawać w daleką podróż. Można go przygotować w kilka minut w swoim własnym domu. Ten robiony w domu jest bardzo smaczny i chrupiący. Karmel do popcornu jest niezwykle łatwy w przygotowaniu, dlatego poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba.
Alergeny w popcornie karmelowym
Lista alergenów dla popcornu karmelowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze popcornu karmelowego
Popcorn w tym wydaniu zawiera bardzo dużo kalorii i cukru, dlatego nie powinien gościć zbyt często w menu.
Energia i białka
(113g)
Węglowodany
(113g)
Tłuszcze
(113g)
Witaminy
(113g)
Składniki mineralne
(113g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.