Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
szklanka

Przepis na poncz do tortu krok po kroku

W połowie szklanki wody wymieszaj cukier oraz cukier wanilinowy.

Następnie dodaj sok z cytryny i ponownie wymieszaj.

Ponczem posmaruj blaty tortu przy użyciu łyżki stołowej.

Nasączone blaty odstaw na minimum 30 minut a następnie posmaruj je kremem i przygotuj tort.

Poncz do tortu
Poncz do tortu - cechy przepisu

Informacje dietetyczne - poncz do tortu

W skrócie
Kalorii w porcji
380 kcal
Wielkość
jednej porcji
185 g
Indeks glikemiczny
62

Wartości odżywcze ponczu do tortu

na 100g gotowej potrawy

Poncz do tortu na bazie soku z cytryny to doskonały pomysł, aby uzyskać wilgotne ciasto. Przepis jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(185g)
Energia (kcal)
205.67
380.48
Białko (g)
0.17
0.32

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(185g)
Węglowodany (g)
53.32
98.64
Węglowodany przyswajalne (g)
53.17
98.36
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.15
0.28

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(185g)
Tłuszcz (g)
0.23
0.42
Tłuszcze nasycone (g)
0.21
0.39
Tłuszcze nienasycone (g)
0.01
0.03
Tłuszcze trans (g)
0.00
0.00
Cholesterol (mg)
0.00
0.00

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(185g)
Sód (mg)
0.83
1.54
Szacunkowy indeks glikemiczny ponczu do tortu 62
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w ponczu do tortu

Lista alergenów dla ponczu do tortu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na poncz do tortu

Więcej informacji na temat ponczu do tortu

Poncz do tortu to doskonała propozycja na poncz do nasączenia tortu lub wypieków. Domowy poncz do nasączania ciast można przygotować z alkoholem lub bez niego. Przepis na poncz do tortu jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przepisu niezbędne będą następujące produkty spożywcze: sok z cytryny, cukier, cukier wanilinowy oraz woda. Produkty dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.

Jak zrobić smaczny poncz do tortu? W połowie szklanki wody wymieszaj cukier oraz cukier wanilinowy. Następnie dodaj sok z cytryny i ponownie wymieszaj. Ponczem posmaruj blaty tortu przy użyciu łyżki stołowej. Nasączone blaty odstaw na minimum 30 minut, a następnie posmaruj je kremem i przygotuj tort.

Cytryna jest owocem tropikalnym pochodzącym z Chin. Cytryna zawiera składniki mineralne oraz witaminy, które spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Witamina C zawarta w cytrynach jest silnym środkiem antyoksydacyjnym. Chroni nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo witamina C korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego – jest to szczególnie ważne w okresie wzmożonej zachorowalności. Cytryny są także źródłem błonnika regulującego pracę naszych jelit oraz kwasów owocowych, którym cytryna zawdzięcza swój kwaśny smak. Kwaśny smak cytryny wpływa korzystnie na produkcję kwasów żółciowych, dlatego warto je dodawać do potraw, gdyż poprawiają trawienie.

Podsumowując sprawdzony przepis na najlepszy poncz do tortu to wspaniały pomysł na nasączanie biszkoptu. Zabieg ten sprawia, że ciasto jest bardziej wilgotne i aromatyczne. Poncz do tortu jest dobry do użycia bezpośrednio po przygotowaniu, jednak warto pozostawić go na około 30 minut na biszkopcie, aby dobrze go nasączył. Przepis jest bardzo prosty i można go dowolnie modyfikować, w zależności od tego, jakie ciasto chcemy przygotować. Poncz można przygotować również z dodatkiem alkoholu, np. rumu czy wódki.

Szacunkowy koszt przygotowania ponczu do tortu

Koszt składników
5.10
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Sok z cytryny
30 ml
3 łyżki stołowe
1.00
Za 20.0 ml
Liczba opakowań 2
1.50
Za 30 ml
Cukier
20 g
2 płaskie łyżki stołowe
2.50
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.05
Za 20 g
Cukier wanilinowy
10 g
1 płaska łyżka stołowa
0.60
Za 16.0 g
Liczba opakowań 1
0.38
Za 10 g
Koszt składników
5.10
Jak oceniasz przepis na poncz do tortu
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 91.1% osób