Pomidory faszerowane
- Pomidor (720 g)
- Czosnek (15 g)
- Ser parmezan (80 g)
- Cebula (100 g)
- Mięso mielone z indyka (400 g)
Przepis na pomidory faszerowane krok po kroku
Odetnij wierzchołki pomidorów i wydrąż je łyżeczką do miseczki.
Cebulę obierz i pokrój w drobną kostkę. Zeszklij ją na rozgrzanej oliwie.
Do cebuli dodaj drobno posiekany czosnek i smaż przez chwilę.
Na patelnię wyłóż mięso i podsmaż. Dopraw solą, pieprzem i ziołami.
Dodaj wydrążone pomidory i ser. Całość wymieszaj i podsmaż do roztopienia sera.
Farsz z patelni przełóż do pomidorów.
Pomidory ułóż w naczyniu żaroodpornym i piecz 180 st. C przez 20 minut.
Więcej informacji na temat pomidorów faszerowanych
Pomidory faszerowane stanowią doskonały wybór na pyszne danie, które sprawdzi się na obiad, kolację, ale także na imprezę. Całość jest bardzo aromatyczna. Pomidory faszerowane stanowią doskonały wybór na pyszne przystawki.
Przepis na pomidory faszerowane to dobre rozwiązanie na pyszne danie. To pomysł na przekąski imprezowe, jak i sycące danie na obiad. To najprostszy sposób na stworzenie naprawdę smacznej i pożywnej potrawy z kilku składników i w bardzo krótkim czasie. Pomidory są wspaniałym źródłem likopenu, silnego antyoksydantu, który chroni serce i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób nowotworowych. W dodatku są również bardzo smaczne. To wspaniały pomysł na włączenie do swojego menu większej ilości warzyw w naprawdę prosty sposób. Całość jest tak dobra, że bez problemu można zjadać je niezwykle często. Pomidory przygotowane w takiej formie zasmakują nawet dzieciom, gdyż są interesujące, a przy tym bardzo smaczne. Całość, choć może wydawać się skomplikowana, wcale taka nie jest. Będzie świetną opcją zarówno na obiad, jak i kolację, gdyż jest pożywna pełna smaku.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pomidory faszerowane, by były smaczne, a przy okazji szybkie i łatwe, to ten przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. To doskonały pomysł na pyszne danie z serem żółtym i pomidorem, które syci na długo. To doskonały pomysł na zdrowe danie, które sprawdzi się zarówno na śniadanie, jak i na kolację. Całość posypuje się tartym serem, który nie tylko jest bardzo smaczny, ale też dostarcza dodatkowej dawki białka, dzięki czemu ta potrawa jest idealnym wyborem dla miłośników dań białkowo-tłuszczowych. Najlepiej sprawdzi się ten o obniżonej zawartości tłuszczu, dzięki czemu nie dostarcza zbyt dużo nasyconych kwasów tłuszczowych. Idealnie sprawdzi się w tym wypadku parmezan, czy gouda. Można też sięgnąć po mozzarellę. Zwłaszcza gdy chce się przygotować wersję naprawdę fit. Do farszu dodaje się także inne warzywa, dzięki czemu dostarcza on sporo witamin i składników prozdrowotnych. Całość jest niezwykle łatwa, a przy tym pyszna. Te pomidorki wspaniale sprawdzą się na imprezę, ze względu na bardzo ciekawy wygląd.
Alergeny w pomidorach faszerowanych
Lista alergenów dla pomidorów faszerowanych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser parmezan
Wartości odżywcze pomidorów faszerowanych
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(329g)
Węglowodany
(329g)
Tłuszcze
(329g)
Witaminy
(329g)
Składniki mineralne
(329g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.