Pomidorowe kaszotto z kurczakiem, papryką i pieczarkami
- Kasza jęczmienna pęczak (100 g)
- Masło klarowane (30 g)
- Cebula (100 g)
- Czosnek (15 g)
- Papryka czerwona (140 g)
- Bulion drobiowy (50 g)
- Piersi kurczaka bez skóry (200 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (250 g)
- Śmietanka kremowa 30% (100 g)
- Pieczarki (125 g)
Przepis na pomidorowe kaszotto z kurczakiem, papryką i pieczarkami krok po kroku
Kaszę ugotuj zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.
Na połowie masła usmaż mięso pokrojone w niewielką kostkę. Po 5 minutach dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, pokrojoną w kostkę cebulę i paprykę oraz pieczarki pokrojone w pół plastry. Smaż 10 minut aż warzywa zmiękną. Dodaj do warzyw i mięsa przyprawy. Wymieszaj dokładnie.
Śmietankę wymieszaj razem z bulionem (lub wodą) przecierem pomidorowym. Wlej do warzyw i mięsa. Zagotuj wszystko przez około 10 minut.
Ugotowaną kaszę odcedź. W garnku podsmaż przez około 3 minuty kaszę z resztą masła i przypraw solą.
Dodaj ugotowaną kaszę do mięsa z warzywami i sosem. Gotuj około 5 minut aż całość lekko się zredukuje. Dopraw ostatecznie całe danie.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat pomidorowego kaszotta z kurczakiem, papryką i pieczarkami
Bardzo dobre danie złożone z najprostszych składników. Pyszna kasza, kurczak, papryka i pieczarki to są składniki na pyszny obiad. Do tego sos pomidorowy z nutą śmietankową i przepyszne przyprawy. Znakomite połączenie składników, które można kupić w każdym sklepie. Takie danie śmiało może zaliczyć się do potraw lekkich, niskokalorycznych i wartościowych. Jeśli pragniesz zadbać o walory zdrowotne potraw dodaj kaszę jęczmienną pęczak, która jest kaszą o niskim indeksie glikemicznym. Poza tym zawiera dużo cennych składników mineralnych oraz witamin.
Danie bardzo prosto się robi. Czas wykonania jest krótki. To jest najlepszy pomysł na smaczne danie. Jeśli potrzebujesz zdrowej potrawy to warto ją podać rodzinie.
Alergeny w pomidorowym kaszotcie z kurczakiem, papryką i pieczarkami
Lista alergenów dla pomidorowego kaszotta z kurczakiem, papryką i pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza jęczmienna pęczak
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Śmietanka kremowa 30%
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze pomidorowego kaszotta z kurczakiem, papryką i pieczarkami
Energia i białka
(490g)
Węglowodany
(490g)
Tłuszcze
(490g)
Witaminy
(490g)
Składniki mineralne
(490g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.