Pomidorowa zupa rybna z dorsza
- Masło klarowane (10 g)
- Marchewka (45 g)
- Cebula (100 g)
- Czosnek (20 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (200 g)
- Bulion drobiowy (125 g)
- Ser gouda (60 g)
- Dorsz filet (300 g)
- Groszek ptysiowy (60 g)
- Śmietana 12% (50 g)
Przepis na pomidorową zupę rybną z dorsza krok po kroku
Zagotuj bulion. Można również użyć wody.
Marchewkę, cebulę, czosnek pokrój na mniejsze kawałki. Podsmaż na maśle około 10 minut z dodatkiem szczypty soli.
Do warzyw dodaj rybę pokrojoną w mniejsze kawałki. Podsmaż około 5 minut.
Do warzyw i ryby dodaj gorący bulion lub wodę. Zagotuj wszystko przez około 20 minut.
Po tym czasie do zupy dodaj przecier i przyprawy oprócz natki pietruszki. Wszystko zblenduj na gładki krem. Gotuj jeszcze około 5 minut i dopraw ostatecznie.
Gotową zupę podawaj w miseczce. Dodaj śmietanę, ser żółty starty na tarce, groszek ptysiowy oraz posyp wszystko świeżo posiekaną natką pietruszki.
-
Zupa z soczewicy zielonej
-
Pomidorowa
-
Zupa krem z pomidorów
-
Zupa pomidorowa z ryżem
-
Krem pomidorowy
-
Zupa pomidorowa z makaronem
-
Zupa krem pomidorowa
-
Pomidorowa z rosołu
-
Zupa pomidorowa z passaty
-
Zupa pomidorowa na rosole
-
Zupa pomidorowa z koncentratu
-
Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów
-
Zupa pomidorowa kremowa
-
Zupa pomidorowa z pomidorów z puszki
-
Karmuszka
-
Krem z pieczonych pomidorów
-
Zupa pomidorowa bez mięsa
-
Zupa klopsikowa
-
Zupa pomidorowa
Więcej informacji na temat pomidorowej zupy rybnej z dorsza
Prosty do zrobienia przepis na zupę krem z dorsza w pomidorach uwzględniający łatwo dostępne składniki. Zupa krem z dorsza z keksem ze śmietany, serem żółtym i groszkiem ptysiowym. To jest najlepszy pomysł na zupę z pomidorami, w której można „przemycić” rybę. Zupa jest zrobiona w formie kremu z filetem z dorsza. Świetny przepis dla dzieci i dla dorosłych. Bardzo smaczna zupa, która wraz z dodatkami nabierze fajnego charakteru.
Składniki są łatwo dostępne. Wykonanie zupy jest proste i szybkie. Zupę podawaj z kleksem ze śmietany oraz groszkiem ptysiowym. Jeśli dodasz starty ser żółty zupa będzie miała fajny, serowy akcent.
Alergeny w pomidorowej zupie rybnej z dorsza
Lista alergenów dla pomidorowej zupy rybnej z dorsza przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Ser gouda
- Śmietana 12%
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Groszek ptysiowy
Wartości odżywcze pomidorowej zupy rybnej z dorsza
Zupa zawiera zarówno źródło korzystnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych jak i cenne białko. Warzywa świetnie zagęszczają zupę i zapewniają moc witamin.
Energia i białka
(320g)
Węglowodany
(320g)
Tłuszcze
(320g)
Witaminy
(320g)
Składniki mineralne
(320g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.