Pomidor z mozzarellą
- Pomidor - 2 duże sztuki (500 g)
- Ser Mozzarella (200 g)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek stołowych (50 ml)
Przepis na pomidor z mozzarellą krok po kroku
Pomidory umyj i pokrój w plastry.
Mozzarellę wyjmij z wody i pokrój w plastry.
Na talerzu ułóż na przemian pomidora i mozzarellę.
W szklance wymieszaj oliwę z oliwek oraz przyprawę sałatkową.
Pomidory i mozzarellę skrop przygotowanym sosem.
Przed podaniem pomidory z mozzarellą udekoruj listkami świeżej bazylii.
Więcej informacji na temat pomidora z mozzarellą
Pomidor z mozzarellą znany jest również pod inną nazwą sałatka caprese. To doskonały pomysł na szybką przekąskę, którą możemy zabrać ze sobą do pracy lub szkoły. Szybka i łatwa sałatka świetnie sprawdzi się również jako danie, które można podać na imprezę rodzinną lub ze znajomymi. Sałatka pochodzi z kuchni włoskiej. Przepis na pomidory z mozzarellą jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania sałatki potrzebne będą następujące produkty spożywcze: pomidory, mozzarella, oliwa z oliwek, przyprawa do sałatek oraz bazylia świeża. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić pomidory z mozzarellą? Pomidory umyj i pokrój w plastry. Mozzarellę wyjmij z wody i pokrój w plastry. Na talerzu ułóż na przemian pomidora i mozzarellę. W szklance wymieszaj oliwę z oliwek oraz przyprawę sałatkową. Pomidory i mozzarellę skrop przygotowanym sosem. Przed podaniem pomidory z mozzarellą udekoruj listkami świeżej bazylii. Dodatek bazylii sprawi, że sałatka nabierze smaku oraz zapachu.
Pomidory są bardzo zdrowym warzywem. Zawierają dużo likopenu — przeciwutleniacza, który wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Pomidor obniża poziom cholesterolu LDL i zawiera w sobie bardzo dużą ilość witaminy C, która wspomaga pracę układu odpornościowego. Pomidory również zawierają błonnik, który reguluje pracę układu pokarmowego. Również bardzo zdrowym produktem w tym przepisie jest bazylia, która często jest używana w naszej kuchni. Nic dziwnego, podkreśla ona smak naszych potraw i nadaje im charakteru. Bazylia również poprawia nam nastrój oraz pomaga nam na bezsenność.
Podsumowując przekąska z pomidorów i mozzarelli świetnie sprawdzi się jako danie na imprezy. Prosty przepis jest bardzo szybki w przygotowaniu, dzięki temu możemy przygotować go w każdej chwili lub w momencie, gdy odwiedzą nas niespodziewani goście. Pomidory z mozzarellą dostarczą do naszego organizmu spore ilości witamin i składników mineralnych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.
Alergeny w pomidorze z mozzarellą
Lista alergenów dla pomidora z mozzarellą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
W przepisie na pomidor z mozzarellą nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- przyprawa do sałatek, bazylia świeża
Wartości odżywcze pomidora z mozzarellą
Pomidor z mozzarellą to doskonałe źródło wielu składników mineralnych i witamin. W daniu znajdziemy także sporą ilość białka pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.