Pomarańcze w syropie
- Pomarańcza - 5 sztuk (500 g)
- Cytryna - 3 sztuki (200 g)
- Cukier - 1 szklanka (250 g)
Przepis na pomarańcze w syropie krok po kroku
Owoce sparz wrzątkiem i dokładnie wyszoruj szczotką.
Pokrój owoce w plastry i ułóż pierwszą warstwę w słoiku.
Wsyp odrobinę cukru i ułóż kolejną warstwę.
Postępuj tak, aż do momentu wykończenia wszystkich składników.
Odstaw słoik na kilka dni do całkowitego rozpuszczenia się cukru.
-
Kogel mogel
-
Murzynek
-
Ciasto na gofry
-
Muffinki
-
Omlet na słodko
-
Muffinki czekoladowe
-
Muffiny bananowe
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Croissant
-
Wafle z mlekiem w proszku
-
Gofry belgijskie
-
Bułeczki z jagodami
-
Nutella ze śliwek
-
Milk shake
-
Kasza manna na mleku
-
Pańska skórka
-
Gorąca czekolada
-
Ciasto z mikrofali
-
Coś słodkiego na szybko
Więcej informacji na temat pomarańczy w syropie
Pomarańcze w syropie to idealny dodatek do herbaty na zimę, który sprawi, że nasz napój będzie jeszcze bardziej aromatyczny i rozgrzewający.
Mój przepis na pomarańcze w syropie możesz przygotować w większych ilościach i przełożyć je do słoików, dzięki temu będziesz mieć zapasy na zimę.
Owoce w syropie sprawdzą się nie tylko do herbaty, ale też do grzanego wina, które wielu z nas lubi popijać w wieczorne zimowe dni.
Zatem, jak zrobić pomarańcze w syropie?
W pierwszej kolejności zaopatrz się w podstawowe produkty takie jak: pomarańcze, cukier i cytrynę. Użyłam cukru białego, zamiast niego możesz użyć cukru brązowego, nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej. Dodatkowo możesz dodać goździki lub całkowicie wymienić pomarańcze na cytryny.
Wystarczy, że je sparzysz we wrzącej wodzie i pokroisz na w plastry, ułóż pierwszą warstwę w słoiku. Następnie wsyp odrobinę cukru i ułóż kolejną warstwę. Postępuj tak, aż do momentu wykończenia wszystkich składników. Odstaw słoik na kilka dni do całkowitego rozpuszczenia się cukru. Po tym czasie nasze najlepsze pomarańcze będą gotowe do użycia.
Pamiętaj, aby dokładnie sparzyć skórę i ją wyszorować, ponieważ nadaje ona charakterystyczną goryczkę. Dodatkowo na skórze egzotycznych owoców znajdują się pestycydy takie jak: thiabendazol, jest to środek grzybobójczy i przeciwpasożytniczy, który ma silne działanie toksyczne, że jest szkodliwy dla naszego układu nerwowego.
Oprócz tego imazalil kolejny środek, który zapobiega powstawaniu pleśni, ale dla naszego organizmu jest bardzo toksyczny, nie tylko poprzez zjedzenie go, ale już przez naszą skórę może działać toksycznie, potencjalnie jest rakotwórczy. Ostatni najgroźniejszy dla naszego organizmu propiconazol, ten środek przeciwgrzybiczy był kiedyś stosowany podczas uprawy zbóż. Nasze pomarańcze w syropie będą jak najbardziej bezpieczne i pyszne, jeśli tylko zadbasz o ich odpowiednie przygotowanie. Skoro już wiesz ile cukru użyć, wykorzystaj mój przepis i przekonaj się, że są najlepsze. Będzie to idealny pomysł na dodatek do napoi na ciepło.
Alergeny w pomarańczach w syropie
Lista alergenów dla pomarańczy w syropie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pomarańcze w syropie
Wartości odżywcze pomarańczy w syropie
W podobny sposób możesz przygotować wiele owoców i wykorzystać je na zimę do herbaty.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.