Poliki wołowe
- Policzki wieprzowe (1000 g)
- Cebula - 2 sztuki (200 g)
- Imbir korzeń - 2 plastry (10 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Bulion wołowy - 2 szklanki (500 ml)
- Sos sojowy - 2 łyżki (20 ml)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na poliki wołowe krok po kroku
Rozgrzej oliwę na dużej patelni, dodaj policzki wołowe i obsmażaj z każdej strony, aż będą zarumienione.
Cebulę, czosnek i imbir drobno posiekaj.
Podsmażone policzki przełóż do głębszego naczynia żaroodpornego i na tej samej patelni podsmaż cebulę z czosnkiem i imbirem. Następnie dodaj do mięsa.
Dodaj bulion, sos sojowy, dopraw, wymieszaj i przykryj.
Wstaw do piekarnika nagrzanego do 160 st. C na ok. 6 godzin. W międzyczasie kilka razy je zamieszaj.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat polików wołowych
Poliki wołowe to pomysł na wytrawny obiad, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dań mięsnych. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić poliki wołowe na obiad, aby były najlepsze, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz sprawdzony przepis, dzięki któremu zawsze wychodzą naprawdę smaczne. Ich przygotowanie nie jest trudne, ale dość czasochłonne. Mięso powinno się piec około 6 godzin, aby było delikatne, miękkie i kruche. Dlatego nie jest to danie, które przygotujesz w ostatniej chwili. Jeśli chcesz zaserwować poliki wołowe, zaplanuj to sobie odpowiednio wcześnie. To danie, którego raczej nie jada się na co dzień, dlatego świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju uroczystości, niedzielne obiady z rodziną, czy świąteczne kolacje. Jak przyrządzić policzki wołowe? Aby były smaczne i aromatyczne, musisz dobrze dobrać przyprawy. Świetnie sprawdzą się liście laurowe, ziele angielskie, papryczka chili, słodka papryka mielona, czosnek, cebulka i imbir. Oczywiście ilość i rodzaj przypraw możesz dopasować indywidualnie do swoich preferencji. Poliki wołowe świetnie smakują z dodatkiem sosu grzybowego, chrzanu lub musztardy. Możesz podawać je z puree z gotowanych ziemniaków, buraczkami, surówka z kiszonej kapusty lub kapustą zasmażaną. Dobrze komponują się z wieloma dodatkami, dlatego nie bój się eksperymentować w kuchni. Jeśli chcesz przygotować pyszne poliki wołowe na wykwintny obiad dla rodziny lub przyjaciół, koniecznie poznaj nasz przepis na poliki wołowe, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Na pewno się nie zawiedziesz, a danie przypadnie do gustu wszystkim, którzy go spróbują.
Alergeny w polikach wołowych
Lista alergenów dla polików wołowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
Wartości odżywcze polików wołowych
Poliki wołowe są dobrym źródłem dobrze przyswajalnego żelaza.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.